Trwa wielkie odliczanie do zawodów Enea 5150 Warsaw

Wszystkim tym, którzy nie mogą się już doczekać startu w triathlonowych zawodach rozgrywanych w stolicy odliczanie ułatwiać będzie zegar. Na 100 dni przed wystrzałem startera uroczyście odsłonięto go na Placu Defilad w Warszawie.

11 czerwca odbędzie się druga edycja zawodów Enea 5150 Warsaw, międzynarodowych zawodów triathlonowych na licencji IRONMAN®. Do stolicy przyjadą miłośnicy triathlonu z kilkudziesięciu krajów świata, by zmierzyć się z dystansem olimpijskim. Do pokonania będą mieli 1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegu.z

Część pływacka zostanie rozegrana nad Zalewem Zegrzyńskim. Następnie uczestnicy zawodów przejadą rowerami do centrum Warszawy. Na Placu Teatralnym zsiądą z rowerów, a ostatni etap rywalizacji odbędzie się w pięknej scenerii Krakowskiego Przedmieścia i ulicy Karowej. Meta, jak przed rokiem, przy Teatrze Wielkim – Operze Narodowej.

Trwa wielkie odliczanie do zawodów Enea 5150 WarsawTrwa wielkie odliczanie do zawodów Enea 5150 Warsaw sportevolution.pl / Sportografia.pl

- Warszawę, podobnie jak uczestników zmagań triathlonowych, można scharakteryzować słowami – dynamiczna, wszechstronna, wytrwała. Bardzo się cieszę, że organizatorzy Enea 5150 Warsaw dostrzegli ten potencjał i po raz kolejny zdecydowali się przeprowadzić zawody w stolicy.  To dla nas niemałe wyróżnienie znaleźć się wśród miast gospodarzy tych najbardziej prestiżowych zawodów triathlonowych na świecie – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Podekscytowania zbliżającymi się zawodami Enea 5150 Warsaw nie kryje też Michał Drelich, dyrektor zarządzający agencji Sport Evolution.

- Mam wrażenie, że jeszcze nie opadły do końca emocje po pierwszej edycji, a my już odliczamy 100 dni do kolejnej. W  tym roku zawody odbędą się w dniach 10-11 czerwca, a w programie imprezy są także sztafety triathlonowe dla 3-osobowych drużyn oraz aquathlon dla dzieci na licencji IRONKIDS® – mówi Michał Drelich. - Zegar, który dziś uruchomiliśmy, będzie przypominał nam organizatorom, ale także wszystkim warszawiakom o tym wydarzeniu. Jestem przekonany, że dla wielu triathlonistów stanie się on także atrakcją turystyczną, przy której będą robić sobie zdjęcia – dodaje.

Trwa wielkie odliczanie do zawodów Enea 5150 WarsawTrwa wielkie odliczanie do zawodów Enea 5150 Warsaw sportevolution.pl / Sportografia.pl

IRONMAN® to największy cykl zawodów triathlonowych na świecie obecny w ponad 50 państwach. Co roku 300 tysięcy sportowców ze 180 krajów świata udowadnia, że nie ma rzeczy  niemożliwych (Anything is possible – to hasło, które przyświeca zawodom IRONMAN na całym świecie).  W Polsce odbywają się dwie imprezy na licencji World Triathlon Corporation – Enea 5150 Warsaw oraz Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife.

 

Więcej informacji na www.5150warsaw.com oraz www.facebook.com/5150warsaw.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.