Ależ poświęcenie! Zobacz heroiczny finisz braci Brownlee, medalistów olimpijskich z Rio! [WIDEO]

Damian Bąbol
W ostatnich zawodach z cyklu Pucharu Świata ITU w meksykańskim Cozumel, kibice oglądali dramatyczny finisz, który przejdzie do historii triathlonu. Wszystko za sprawą dwóch najlepszych zawodników IO z Rio, czyli braci Brownlee.

Zawody w Cozumel były rozgrywane na dystansie olimpijskim. Uczestnicy mieli do pokonania: 1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegu.

Do mety pozostało zaledwie kilkadziesiąt metrów, ostatnia prosta. Lider Jonathan Brownlee, srebrny medalista z Rio, był już jednak niezwykle wyczerpany, słaniał się na nogach. Jeden z wolontariuszy zaczął mu pomagać w opuszczaniu trasy. Wydawało się że Jonathan nie ukończy wyścigu.

Chwilę później na ostatnim zakręcie wyłonili się Henri Schoeman z RPA, a tuż za nim Alistair Brownlee, starszy o dwa lata brat Jonathana i mistrz olimpijski z Rio. Ten pierwszy samotnie pognał do mety, włączając na ostatnich metrach turbodoładowanie. Alistair widząc olbrzymie cierpienie brata, zrezygnował z walki o zwycięstwo. Wziął Jonathana za ramię i razem doczłapali do mety.

ZOBACZ INNYCH SPORTOWCÓW, KTÓRZY PRZEŁAMYWALI GRANICE BÓLU

Tuż przed metą Alistair pchnął brata za końcową linię, zapewniając mu drugie miejsce w końcowej klasyfikacji. Do zwycięzcy obaj stracili tylko 18 sekund! Gdyby Jonny wygrał ostatnie zawody sezonu, byłby zwycięzcą klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Alistair nie ukrywał, że trochę na brata był zły: - Żałuję, że ten bałwan nie rozłożył lepiej sił, mógł przecież truchtać ostatnie 2 km!

Po przekroczeniu mety Jonathanem od razu zaopiekowali się sanitariusze. Zawodnik został odwieziony do szpitala, skąd wysłał tweeta, w którym dziękował swojemu bratu nie niewiarygodną lojalność na ostatnich metrach.

Kim są bracia Brownlee?

Alistair (ur. 1988) i Jonathan Brownlee (1990) to najbardziej znane i utytułowane rodzeństwo w triathlonie. Dwukrotnie podczas ostatnich igrzysk olimpijskich w Londynie i Rio stawali razem na podium. Alistair dwukrotnie zdobywał złoto i mistrzostwo świata, Jonathan zaś ma na koncie brązowy i srebrny medal.

Zobacz wideo
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.