Ewa Bugdoł oraz Mikołaj Luft Mistrzami Polski na dystansie średnim w triathlonie!

Weekend w Sierakowie za nami! Czysta woda, piękna trasa rowerowa, wymagający bieg i świetna atmosfera to atuty, które co roku przyciągają do Sierakowa tłumy triathlonistów wraz z rodzinami. Dwa dni sportowych zmagań, zwieńczeniem których była wygrana Ewy Bugdoł i Mikołaja Lufta w Mistrzostwach Polski na dystansie średnim.

Ponad 750 zawodników wystartowało w drugim dniu JBL Triathlon Sieraków. Triathloniści rywalizowali na dystansie średnim, w którym mieli do pokonania 1900 m dystansu pływackiego w Jeziorze Jaroszewskim, 90 km wymagającej trasy kolarskiej, a wszystko zakończyli biegiem na dystansie półmaratonu (21,1 km). Wszystkich uczestników niedzielnych zawodów zaskoczyła pogoda, ponieważ na kilka minut przed startem nad Sierakowem rozpętała się rzęsista ulewa. Pływanie i rower zawodnicy pokonywali więc w deszczu i przy wietrze, za to na etapie biegowym słońce nie oszczędziło triathlonistów. W rywalizacji bezkonkurencyjni okazali się Ewa Bugdoł (4:22:16) oraz Mikołaj Luft (3:57:41) , którzy zgodnie przyznali, że start w "Krainie 100 jezior" to tylko solidny sprawdzian przed lipcowymi Mistrzostwami Europy w Poznaniu. Reprezentantka Kmicica Częstochowa o prawie 2,5 min wyprzedziła drugą Paulinę Kotficę (4:24:43) oraz o niemal 11 min Olgę Kowalską (4:33:00) . Tym samym Ewa Bugdoł potwierdziła, że jest jedną najlepszych polskich zawodniczek, a do pełni sportowego szczęścia chciałaby w tym sezonie osiągnąć jeszcze jedną rzecz - Nie ukrywam, że obecnie moim największym marzeniem jest złoto Mistrzostw Europy na dystansie długim, które odbędą się w lipcu w Poznaniu. Całe tegoroczne przygotowania podporządkowuje tylko tej imprezie - mówiła Bugdoł.

mat.prasowy

O ile zwycięstwo Ewy nikogo nie zaskoczyło to detronizacja Kacpra Adama oraz zwycięstwo Mikołaja Lufta można było uznać za małą niespodziankę. Reprezentant Luft Tri Team od kilku sezonów był uważany za czołowego polskiego zawodnika, ale jeszcze nigdy nie udało mu się potwierdzić swojej wysokiej dyspozycji na mistrzostwach Polski. - Wygrana w mistrzostwach to wspaniałe uczucie! Wielokrotnie byłem blisko, ale zawsze czegoś brakowało. Jednak dzisiaj wszystko zagrało i udało się w końcu zdobyć upragniony tytuł - mówił po wbiegnięciu na metę Mikołaj Luft. - Dzisiejsze zwycięstwo dedykuje mojej rodzinie, która zawsze mnie wspiera - dodał. Podium uzupełnili Kacper Adam (4:01:02) oraz Maciej Grembski (4:01:38) .

mat.prasowy

To co na pewno na długo zostanie w pamięci po tegorocznych zawodach w Sierakowie to czas etapu rowerowego Michała Podsiadłowskiego , który przejechał 4 rowerowe pętle w czasie 2 godzin i 1 minuty , zostawiając w tyle konkurentów.

Rodzinny weekend w Sierakowie

Rywalizacja na dystansie średnim oficjalnie zakończyła JBL Triathlon Sieraków 2016. Sportowy weekend w Sierakowie trwał od piątkowego JBL Duathlon KIDS, w którym udział wzięła rekordowa liczba 117 małych pasjonatów sportu.

mat.prasowy

W ciągu całego weekendu największą frekwencją cieszyła się sobotnia rywalizacja na dystansie 56,5 km, w której wzięło udział ponad 1000 triathlonistów. Wśród pań zwyciężyła Małgorzata Szczerbińska (2:09:29) , druga była Joanna Sołtysiak (2:14:05) , a trzecia na mecie pojawiła się Katarzyna Czerwińska (2:19:15). Najszybszy wśród panów był Tomasz Brembor (1:56:21) , drugi na mecie zameldował się Krzysztof Hadas (2:00:50) , a trzeci Sylwester Swat (2:01:26) .

Szczegółowe wyniki są dostępne na stronie: http://sts-timing.pl/event/triathlon-sierakow/