Mistrzostwa Polski i MACCA w Sierakowie, wielka meta i tysiące uczestników w lipcu w Poznaniu. Sezon triathlonowy w Polsce startuje!

Polski sezon triathlonowy rozpoczął się na dobre! Za nami już zawody w Olsztynie, w najbliższy weekend zapowiada się pełna frekwencja na starcie w Piasecznie, a już 28-29 maja odbędą się jedne z największych zawodów w kraju - JBL Triathlon Sieraków! I wiemy jakie atrakcje czekają nas w lipcu w Poznaniu na Mistrzostwach Europy ETU na dystansie długim.

Rodzinno-towarzyskie rozpoczęcie sezonu w Sierakowie

Kultowa już impreza JBL Triathlon Sieraków to tradycyjny początek największego cyklu imprez triathlonowych Enea Tri Tour. Blisko 3000 zawodników rozpocznie sezon w malowniczej krainie 100 jezior. W ramach imprezy odbędą się Mistrzostwa Polski na dystansie średnim.

Zawody w Sierakowie to wielkie rodzinne triathlonowe spotkanie. Co roku na cały weekend zjeżdżają tam zawodnicy z rodzinami z całej Polski, by wspólnie spędzić czas i sprawdzić sportową formę.

JBL Triathlon Sieraków 2015JBL Triathlon Sieraków 2015 BikeLife.pl/Endusport BikeLife.pl/Endusport

Podobnie jak w zeszłym sezonie, tegoroczna rywalizacja w JBL Triathlon Sieraków rozegra się na dwóch dystansach. W sobotę 28 maja zawodnicy ścigać się będą na trasie 56,5 km (popularna "ćwiartka") . W niedzielę zmierzą się z dystansem 112,95 km (znanym również jako dystans średni). Dodatkowo ranga imprezy została podniesiona dzięki rozgrywaniu w Sierakowie po raz kolejny Mistrzostw Polski na dystansie średnim. Zapowiada się kolejna zacięta rywalizacja, ponieważ najlepsi polscy zawodnicy zapowiedzieli swój udział w majowych zawodach. Na starcie Mistrzostw Polski zobaczymy m.in. Kacpra Adama, Jakuba Woźniaka, Macieja Chmurę, Łukasza Kalaszczyńskiego, Jukuba Goliniewskiego i Paulinę Kotficę .

Popularność JBL Triathlon Sierakowa rośnie nie tylko w kraju, ale także poza granicami naszego państwa. W tym roku na zawodach obecny będzie 4-krotny Mistrz Świata Chris MACCA McCormack , który jest ambasadorem tej imprezy.

Sieraków to jednak nie tylko zmagania dorosłych. Triathlonowy weekend rozpoczną najmłodsi, którzy staną na linii startu Duathlonu Dzieci . Jest to już tradycyjne wydarzenie dla imprez w ramach Enea Tri Tour, które dostarczą niezwykłych emocji zarówno startującym dzieciom, ale także dumnym ze swoich pociech rodzicom.

http://triathlonsierakow.pl/

JBL Triathlon Sieraków 2015LUKASZ OGRODOWCZYK LUKASZ OGRODOWCZYK

4 dystanse, tysiące uczestników i wielka strefa mety - ENEA Challenge Poznań

Po organizacyjnym sukcesie zeszłorocznego Enea Challenge Poznań w tym roku lipcowa impreza zapowiada się jeszcze lepiej. 22-24 lipca w Poznaniu gościć będą Mistrzostwa Europy ETU na dystansie długim. Mistrzostwa będą pierwszą tego typu imprezą w Europie Środkowo-Wschodniej.

Wielkie święto triathlonu w Wielkopolsce

Poznań w przedostatni weekend lipca (22-24 lipca) stanie się europejską stolicą triathlonu. Mistrzostwa Europy ETU na dystansie długim to trzecia najważniejsza impreza triathlonowa w roku po Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro oraz Mistrzostwach Świata na Hawajach. Najbardziej prestiżowe zawody triathlonowe na naszym kontynencie, tym razem organizowane są w Polsce i wzbudziły zainteresowanie zarówno wśród krajowych, jak i zagranicznych zawodników. Na liście startowej znajdują się przedstawiciele ponad 34 państw, wśród których są: Stany Zjednoczone, Nowa Zelandia, Niemcy, Anglia, Czechy, Walia, Chorwacja, czy Łotwa.

- Poza dystansem długim - rozgrywanym po raz pierwszy w Poznaniu (3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze oraz 42 km biegu), triathloniści wystartują w dystansach: sprinterskim, olimpijskim, 1/2 czy w sztafetach na dystansie średnim - mówi rzecznik prasowy poznańskiej imprezy, Aleksander Rosa. Atutem tegorocznych zawodów będzie trasa przygotowywana przez organizatorów. Jej przebieg pozwoli uczestnikom i kibicom poznać najważniejsze miejsca w Poznaniu. Wrażenie robi też strefa mety/finiszera zaprezentowana niedawno przez organizatorów.

Wizualizacja strefy mety Enea Challenge PoznańWizualizacja strefy mety Enea Challenge Poznań Mat. Organizatora Mat. Organizatora

Nie tylko sport

Triathlonowe Mistrzostwa Europy to ciekawy punkt na liście wakacyjnych atrakcji, jakie może zaproponować Poznań przyjeżdżającym turystom. Duża impreza sportowa wiąże się z licznymi atrakcjami, takimi jak koncerty gwiazd muzycznych, różnego rodzaju pokazy czy otwarte warsztaty.

Lokalizacja najważniejszych punktów Enea Challenge Poznań (teren przy Jeziorze Maltańskim i Plac Wolności) bezpośrednio sąsiadują z innymi ciekawymi miejscami na mapie miasta. Korzystając z kolejki "Maltanka" bezpośrednio można dostać się z Nowego ZOO w okolice Term Maltańskich oraz samej "Malty". Natomiast po zakończeniu sportowej rywalizacji na Placu Wolności, można skorzystać z oferty wielu kawiarni i restauracji znajdujących się na Starym Rynku.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://challenge-poznan.pl/

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.