Brązowy medal Mistrzostw Świata Wieteckiego, 20 miejsce Jerzyk

Łukasz Wietecki z pomocą przewodnika - Tomasza Domagały zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata w Paratriathlonie w kategorii PT5. Agnieszka Jerzyk 20 wśród elity kobiet.

W ramach rozgrywanych w Chicago finałów Mistrzostw Świata w triathlonie - 18 września rozegrane zostały ITU Elite Paratriathlon World Championships . Kategoria PT5, to kategoria w której całe zawody zawodnik niewidomy/niedowidzący pokonuje wraz z partnerem. Na etapie pływania obaj płyną obok siebie połączeni krótką linką, część kolarska pokonywana jest na tandemie, partner kieruje tandemem, a zawodnik pracuje z tyłu. W czasie biegu połączeni są taśmą.

Łukasz Wietecki i Tomasz Domagała na trasie kolarskiejŁukasz Wietecki i Tomasz Domagała na trasie kolarskiej https://www.facebook.com/sporturismo.polska https://www.facebook.com/sporturismo.polska

Zawodnicy do pokonania mieli 750 metrów pływania, 20 km jazdy rowerem i 5 km biegu. Łukasz Wietecki (wraz z przewodnikiem) zajął 3 miejsce, pokonując cały dystans w czasie 1 godziny, 5 minut i 10 sekund.

Wyniki zawodów: 1 Aaron Scheidies USA 01:03:16 2 Vasyl Zakrevskyi UKR 01:04:50 3 Łukasz Wietecki POL 01:05:10

Agnieszka Jerzyk wysoko w elicie kobiet

W Chicago startowała również Agnieszka Jerzyk, która wśród elity kobiet zajęła bardzo dobre, 20 miejsce zdobywając punkty do rankingu olimpijskiego.

Jak napisała na swoim profilu na Facebooku :

Jest to najwyższe miejsce jakie kiedykolwiek zajęłam w Wielkim Finale w kategorii Elity. Cieszę się, że po pewnym przestoju moje wyniki znów zaczynają sprawiać mi satysfakcję, dodają motywacji i wiary w to, że przede mną jeszcze wiele wartościowych startów

Opisała też przebieg sportowych zmagań:

Dobre pływanie, szybka zmiana i początek roweru sprawiły ze jechałam w 2 grupie, która liczyła 20 osób. Do pierwszej 29 osobowej grupy dzieliło nas około 35". Na rowerze czułam się bardzo dobrze dlatego starałam się jak najwięcej pracować i trzymać się z przodu grupy. Początek biegu dla mnie był dość trudny bo po przebiegnięciu 1km zaczęły łapać mnie skurcze. Musiałam trochę zluzować tempo i biec troszkę kontrolnie. Po połowie dystansu nogi odpuściły i mogłam pobiec swoje. Przekroczyć linie mety na 20 miejscu w najcięższych zawodach z Serii Mistrzostw Świata, które rozgrywane są w kraju potęgi triathlonu w gronie 74 zawodniczek, w zawodach które dają większą ilość cennych punktów do Igrzysk to coś fajnego

Druga Polska zawodniczka, Maria Cześnik, nie dotarła na start, który został przesunięty z godziny 17.00 na 13.00.