Jaskółka Mistrzem Europy, Bugdoł wygrywa w Chinach!

W miniony weekend Polscy triathloniści odnieśli ogromny sukces! Marek Jaskółką zwyciężył w Wielkiej Brytanii zostając Mistrzem Europy ETU na długim dystansie, a Ewa Bugdoł wygrał w Chinach zawody z serii Pucharu Świata.

Marek Jaskółka, reprezentant Polski na Igrzyskach w Pekinie, choć zapowiadał już koniec kariery, w niedzielę został Mistrzem Europy ETU w triathlonie na długim dystansie. Z czasem 8:42:31 wygrał rozgrywane w Wielkiej Brytanii zawody Challenge Weymouth. Zawodnicy do pokonania mieli 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze i ponad 42 km biegu.

Faworyt Brytyjczyków Stephen Bayliss wyszedł z wody jako pierwszy po 50 minutach. Jaskółka miał do niego półtorej minuty straty. Jednak sytuacja zaczęła się zmieniać na etapie kolarskim. Na 99 kilometrze Jaskółka postanowił zaatakować i odłączyć się od pozostałych. Pomimo starań przeciwników nie udało im się dogonić Polaka, który pokonawszy maraton w czasie 2:57 został Mistrzem Europy ETU.

Na mecie zwycięzca powiedział, że nie był pewien kiedy atakować, bo nie wiedział jak daleko jest grupa, która go goniła. "Nie wyobrażam sobie lepszego momentu przejścia na emeryturę, niż jako Mistrz Europy, to najlepszy dzień w moim życiu, nie licząc dnia narodzin mojej córki" - powiedział Jaskółka na mecie.