Ostatnie zawody w ramach Enea Tri Tour już w ten weekend

Już w najbliższy weekend ponad 900 zawodników wystartuje w Prime Food Triathlon Przechlewo 2015 - finale największego w Polsce cyklu zawodów triathlonowych Enea Tri Tour. Wezmą oni udział w Mistrzostwach Polski na dystansie olimpijskim, rywalizacji indywidualnej na dystansie 112,95 km i sztafetach na dystansie 56,5 km.

Przechlewo (woj. pomorskie) po raz pierwszy w historii będzie gospodarzem mistrzowskiej rywalizacji o najwyższe triathlonowe tytuły.

Walka o medale

W sobotę o godz. 9:00 rozpoczną się zawody na dystansie 112,95 km. Wezmą w nich udział znani sympatykom triathlonu zawodnicy - Kacper Adam, Maciej Chmura i Jakub Dec. Pół godziny później do rywalizacji na dystansie 56,5 km przystąpią sztafety. Będą wśród nich zespoły o nietypowych nazwach (np. Fabryka Uśmiechu, Siewierskie Harpagany, The Biutants). W niedzielę o godz. 9:00 wystartuje pierwsza fala zawodników biorących udział w Mistrzostwach Polski na dystansie olimpijskim. Agnieszka Jerzyk powalczy o mistrzowski tytuł m.in. z sześciokrotną Mistrzynią Polski na długim dystansie, Ewą Bugdoł, Pauliną Kotfica, czy Hanną Matysiak. Wśród mężczyzn ciekawie zapowiada się rywalizacja pomiędzy Sylwestrem Kusterem, Dariuszem Kowalskim, Łukaszem Kalaszczyńskim, Przemysławem Szymanowskim i będącym w szczytowej formie w tegorocznym cyklu Enea Tri Tour, Christopherem Pietruczukiem.

- Cieszę się, że najlepsi polscy triathloniści z Agnieszką Jerzyk, Ewą Bugdoł, Kacprem Adamem, Sylwestrem Kusterem i Dariuszem Kowalskim na czele wystartują właśnie w Przechlewie. Jestem przekonany, że podobnie, jak w ubiegłych latach zawodnikom i kibicom udzieli się niepowtarzalna atmosfera imprezy - mówi Paweł Nowak, Prezes Zarządu firmy Prime Food, jeden z organizatorów, który weźmie też udział w zawodach na dystansie 112,95 km.

Triathlon - etap pływackiTriathlon - etap pływacki https://www.facebook.com/TriathlonPrzechlewo2013 https://www.facebook.com/TriathlonPrzechlewo2013

Finał sezonu

Prime Food Triathlon Przechlewo to ostatnia impreza w ramach największego w Polsce cyklu imprez triathlonowych - Enea Tri Tour. Przez kilka miesięcy w 9 imprezach wzięły udział tysiące zawodników i kibiców.

Przed startem w Przechlewie w klasyfikacji zawodników PRO na dystansie długim

- Zbliżamy się do końca sezonu triathlonowego. Był on ciekawy i pełen wyzwań - nie tylko sportowych, ale również organizacyjnych. Udało nam się im sprostać, czego dowodem jest wysoki poziom zawodów rozgrywanych w ramach cyklu Enea Tri Tour. W Przechlewie poprzeczka postawiona będzie równie wysoko - mówi Wojciech Kruczyński, prezes Endu Sport i współorganizator cyklu Enea Tri Tour. - Przechlewo to dla nas także sygnał do wytężonej pracy na nowy 2016 sezon - dodaje.

Szczegóły na temat Prime Food Triathlon Przechlewo można znaleźć na stronie http://www.triathlonprzechlewo.pl , a relacja z zawodów już w poniedziałek na PolskaBiega.pl