73 dni do Herbalife IRONMAN 70.3 w Gdynii. Triathloniści wystartują na nowych trasach

Do startu Herbalife IRONMAN 70.3 w Gdyni zostało już tylko 73 dni. Z tej okazji na Skwerze Kościuszki w Gdyni uruchomiony został zegar odliczający czas do startu pierwszych w historii polskiego triathlonu zawodów z cyklu IRONMAN. Organizatorzy zaprezentowali również nowe trasy gdyńskiej imprezy.

Data uruchomienia zegara nie jest przypadkowa. 73 dni symbolizują dystans 70.3 mil, jaki do pokonania będą mieć uczestnicy Herbalife IRONMAN 70.3 - mówi Anna Borg , dyrektor zarządzająca Timex Group Polska . - Timex, jako promotor największego na świecie zespołu triathlonowego o nazwie Timex Multisport Team, także w Polsce chce upowszechniać dobre praktyki związane z tą dyscypliną.

Kształt zegara nawiązuje do słynnego symbolu IRONMAN M-dot. - mówi Michał Drelich , dyrektor zarządzający Sport Evolution . - Chcemy, żeby zawodnicy, mieszkańcy Gdyni oraz turyści pamiętali, że już 9 sierpnia oczy triathlonistów z całego świata będą skierowane na Gdynię.

Zmiany na trasach pływackich, rowerowych i biegowych

Podczas konferencji organizatorzy przedstawili również nowe trasy Herbalife IRONMAN 70.3 w Gdyni. - W stosunku do poprzednich edycji imprezy, zawodników czeka kilka istotnych zmian - mówi Piotr Netter , zastępca dyrektora ds. organizacyjnych Herbalife IRONMAN 70.3 .- Pierwszą jest organizacja początku zawodów. Zawodnicy startować będą falami w swoich kategoriach wiekowych. Poszczególne kategorie będą mieć inny kolor czepków. Zmieniona została również trasa pływacka. Uczestnicy płynąć będą w głąb Zatoki Gdańskiej, a nie jak dotychczas wzdłuż brzegu. Przebieg wyścigu kolarskiego, tak jak w ubiegłym roku składać się będzie z dwóch pętli o długości 45 kilometrów. Trasa została jednak zmodyfikowana. Jest płaska i zróżnicowana krajobrazowo. Prowadzić będzie m.in. przez centrum Gdyni, dzielnicę przemysłową, Rumię oraz zielone tereny Gminy Kossakowo. Zmianie uległa również trasa biegowa. Pętla została wydłużona z 5 do 7 km, co oznacza, że zawodnicy będą mieć do pokonania trzy, a nie jak dotychczas cztery okrążenia - mówi Piotr Netter .

Trasa pływacka na Zatoce Gdańskiej (1 pętla) liczyła 1,9 km, trasa rowerowa (2 pętle) biegła przez 90 km ulicami Gdyni i Rumi, a trasa biegowa (4 pętle) liczyła 21,1 km. Limit na pokonanie całości wynosił 8 godzin.Trasa pływacka na Zatoce Gdańskiej (1 pętla) liczyła 1,9 km, trasa rowerowa (2 pętle) biegła przez 90 km ulicami Gdyni i Rumi, a trasa biegowa (4 pętle) liczyła 21,1 km. Limit na pokonanie całości wynosił 8 godzin. DOMINIK SADOWSKI DOMINIK SADOWSKI

Gwiazdy znów na trasie

Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się 7-9 sierpnia. W programie zaplanowano zawody na dystansie długim (1,9 km pływania - 90 km rowerem i 21,1 km biegiem) oraz sprinterskim (0,75 km - 20 km - 5 km) oraz sztafety dla 3-osobowych drużyn. Najmłodsi będą mogli spróbować swych sił w pływaniu i bieganiu w tzw. aquathlonach. Wśród startujących, jak co roku, nie zabraknie znanych osób. Swój udział zapowiedziały drużyny telewizji TVP oraz POLSAT, a także Jasiek Mela , niepełnosprawny podróżnik i społecznik.

Uczestnicy Herbalife IRONMAN 70.3 będą mogli zdobyć 35 slotów klasyfikacyjnych na mistrzostwa świata IRONMAN 70.3 , które przyszłym roku odbędą się w Australii.

Więcej informacji i zapisy na www.ironmangdynia.pl

Materiały partnerów

zobacz wybrane produkty