Mistrzostwa Warszawy Open Water. Pływacy opanowali Jeziorko Czerniakowskie

W sobotę 14 czerwca nad Jeziorkiem Czerniakowskim w Warszawie odbyły się pierwsze Mistrzostwa Warszawy Open Water. Wystartowało 130 zawodników z całej Polski. Formuła zawodów sprawiła, że mogli w niej wystartować zarówno profesjonalni pływacy, jak i sportowcy-amatorzy. Ukłonem w stronę coraz szerszej rzeszy triathlonistów było zorganizowanie wyścigu towarzyszącego w piankach neoprenowych.

Kilka kroków, żeby tanio skompletować sprzęt triathlonowy na pierwsze zawody

Organizatorami zawodów były stowarzyszenie Warsaw Masters Team i Stołeczne Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Zawody rozegrano na kilku dystansach: 100 metrów dla dzieci, 750 metrów dla pływaków i 750 metrów dla triathlonistów w piankach neopropenowych. Podobnie rzecz się miała w starcie na 1500 metrów. Ostatni bieg odbył się na dystansie 2950 metrów.

W mistrzostwach wystartowało w sumie 130 zawodników. Najmłodszy miał 13 a najstarszy 60 lat.

Jak ułożyć ciało w wodzie, żeby nas nie spowalniało

W biegu na 2950 metrów wygrał Jan Urbaniak - najlepszy polski zawodnik Open Water 2013. Drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno Bartosz Grzybek i Marcin Łowicki. Wśród pań nie miała sobie równych Joanna Skutkiewicz. Druga była jej imienniczka Joanna Janicka a trzecia Marta Maryl. Pełne wyniki znajdziesz tutaj.

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal a także posiłek regeneracyjny w postaci gorącego żurku. Zawodnicy, którzy znaleźli się na podium w kategoriach wiekowych otrzymali okazjonalne statuetki. Zwycięzcy klasyfikacji Open zostali ponadto obdarowani nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez sponsorów.

Ile pływaka w triathloniście, ile triathlonisty w pływaku?