Polacy w Triathlonie. Świetny start Polek w Pucharze Europy

W miniony weekend w Quarteirze odbyły się zawody Pucharu Europy w Triathlonie. Zawodnicy mieli do pokonania dystans olimpijski (1,5 km pływania - 40 km rowerem - 10 km biegiem). Rywalizację pań wygrała Agnieszka Jerzyk. Ósma była Magdalena Mielnik a osiemnasta Ewa Komander.

Polka wyszła z wody na 21. pozycji, przed nią była jej reprezentacyjna koleżanka Magdalena Mielnik (8. miejsce). Jednak najszybciej przejechany dystans na rowerze i najszybszy w zawodach bieg, dały jej pierwsze miejsce.

- Cieszę się, że po ostatnim ciężkim miesiącu na zgrupowaniu w Sierra Nevada i problemami ze zdrowiem udało mi się zwyciężyć. Ostatnio mam sporo wsparcia i dodatkowej motywacji co dodaje mi sił w ciężkich momentach, a tych dziś nie brakowało zwłaszcza na rowerze. Dziękuję. Jestem szczęśliwa - powiedziała po zawodach Agnieszka Jerzyk.

Panowie gorzej

W Portugalii startowali też panowie. Reprezentantom Polski nie poszło jednak tak dobrze. Zawody wygrał Raphael Aurelien. Najlepszy z biało-czerwonych był sklasyfikowany na 46. miejscu Tomasz Brembor. 56. był Tomasz Marcinek, 61. Łukasz Michalak.