Ruszył nabór do pierwszej w Warszawie klasy triathlonowej

Zespół Szkół nr 52 na Bielanach uruchomił nabór do pierwszej w Warszawie klasy gimnazjalnej, w której będzie realizowany program szkolenia w zakresie triathlonu. W sobotę 8 lutego młodzież i rodzice, podczas dnia otwartego, będą mogli porozmawiać z trenerami i zawodnikami oraz dowiedzieć się więcej o samej dyscyplinie, formie i sposobach szkolenia młodych triathlonistów.

Uruchomienie klasy sportowej z programem szkoleniowym w zakresie triathlonu jest odpowiedzią na znaczący wzrost popularności tej dyscypliny w naszym kraju wśród dorosłych oraz spadającą liczbę młodych zawodowców.

- Chcemy zadbać o przyszłość w sporcie zawodowym i zbudować mocną grupę zawodników, którzy będą reprezentować Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio - mówi Cezary Figurski, główny trener szkoły - Chcąc wychować mistrzów olimpijskich, należy rozpocząć szkolenia jak najwcześniej i program szkolenia w zakresie triathlonu, uruchamiany w Gimnazjum nr 78 przy ZS nr 52 w Warszawie będzie spełniał właśnie tę rolę. - dodaje Figurski, trener w wieloletnim doświadczeniem w pracy z młodzieżą, były trener Kadry Narodowej w triathlonie juniorów i młodzieżowców, kierownik Ośrodka Szkolenia Sportowego Młodzieży (OSSM) w triathlonie w Warszawie, trener UKS G-8 Bielany Warszawa.

Poza wychowaniem młodych olimpijczyków pomysłodawcy dostrzegają i inne walory uprawiania tej dyscypliny sportu przez gimnazjalistów. Wojciech Łachut, utytułowany triathlonista amator, nauczyciel WF oraz tata 9 letniej Inki w pełni popiera pomysł otwarcia klasy sportowej o profilu triathlonowym. - To bardzo dobry pomysł. Triathlon wymaga doskonałej organizacji dnia oraz planowania długofalowego, co w przyszłości pomoże stawić czoła wyzwaniom, które niesie dorosłe życie. Triathlon, wbrew powszechnej opinii, nie jest taki ciężki, a sam trening dzięki temu, że łączy w sobie trzy zupełnie odmienne konkurencje, jest zróżnicowany i przyjemny - mówi.

Sekcja triathlonu UKS G-8 Bielany w swojej siedmioletniej historii, zdobyła ponad 30 medali Mistrzostw Polski, we wszystkich kategoriach wiekowych, a uczniowie klas pływackich, trenujący pod okiem jednych z najbardziej doświadczonych trenerów, wygrywają najważniejsze zawody w Polsce.

Dzień otwarty w ZS nr 52 ul. Szegedyńskiej 11 odbędzie się 8 lutego (sobota) w Warszawie, w godzinach 10.00 a 12.30. Poza rozmową z trenerem i zawodnikami będzie można dowiedzieć się, jakie wymagania stawia się chętnym.

Jak ułożyć ciało w wodzie, by przyspieszyć