Triathlon. Padł rekord frekwencji w Warszawskim Triathlonie Zimowym

W sobotę 18 stycznia odbył się XXV Warszawski Triathlon Zimowy. Zarówno w konkurencji drużynowej jak i indywidualnej padł rekord frekwencji: na starcie stanęło 60 dwu- i trzyosobowych drużyn oraz prawie 200 uczestników gotowych zmierzyć się z wszystkimi trzema dyscyplinami. Impreza odbywająca się na Stegnach jest jedynym takim triathlonem w Polsce, gdyż zawodnicy mają do pokonania 18 kilometrów, gdzie 4 km przebywają biegiem, 2 km na łyżwach i 12 km rowerem.

Zobacz fotorelację z Warszawskiego Triathlonu Zimowego

W sztafetach pojawiło się kilku zawodników, dla których przejechanie pięciu okrążeń po lodowym Torze Stegny było bułką z masłem. Jedną z nich była Aleksandra Goss - zdobywczyni Pucharu Świata w jeździe na rolkach - która wraz ze swoją drużyną Legion Serwis 1 (skład: Artur Sielski, Aleksandra Goss, Piotr Skarżyński) stanęła na najwyższym stopniu podium.

W zmaganiach indywidualnych rywalizacja rozstrzygnęła się dopiero na dystansie rowerowym. Po części biegowej prowadził Damian Witkowski, którego jednak na łyżwach zdołał wyprzedzić Piotr Szrajner. Na rowerze jednak obaj panowie ulegli Bartoszowi Banachowi, który po raz kolejny sięgnął po zwycięstwo w tej imprezie. Warto przy okazji zauważyć, że Banach jechał wczoraj tę trasę dwa razy, bowiem brał udział także w konkurencji drużynowej (Hotel Cztery Brzozy Team - pierwsze miejsce w kategorii drużyn męskich).

Zwyciężczyni kategorii kobiet, Paula Gorycka, również brała udział w sztafecie- drużyna 4F Racing zajęła piąte miejsce w kategorii drużyn mieszanych - a w zmaganiach indywidualnych wyprzedziła zdobywczynię drugiego miejsca, Aleksandrę Klimczak, o prawie sześć minut. Zwycięstwa w obydwu kategoriach nie były zaskoczeniem - zarówno Gorycka jak i Banach są profesjonalnymi kolarzami, a rozkład poszczególnych konkurencji zdecydowanie tychże preferował. Jednak wszyscy uczestnicy dobrze radzili sobie na terenowej trasie, do złudzenia przypominającej pętlę cyclocrossu - dobrze widoczną dla widzów i pełną ostrych zakrętów. Co ciekawe, na trasie można było zobaczyć trzy pokolenia zawodników, bowiem dolna granica wieku wynosi 10 lat.

Organizatorami imprezy byli Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Poland Bike i Fundacja Sport.

Wyniki indywidualne:

OPEN: 1. Bartosz Banach 00:49:24, 2. Piotr Kieblesz 00:49:52, 3. Marek Stram 00:50:34

KOBIETY: 1. Paula Gorycka 00:57:49, 2. Aleksandra Klimczak 1:03:05, 3. Krystyna Żyżyńska 1:03:43

Wyniki drużynowe:

DRUŻYNY MIESZANE: 1. Legion Serwis 1 00:43:05 (Artur Sielski, Aleksandra Goss, Piotr Skarżyński), 2. Krwinka Łódź 00:51:51 (Mateusz Pacholec, Kamila Pacholec), 3. Fight4Fun 00:52:46 (Agnieszka Stępień, Filip Płończyk, Radosław Jurek)

DRUŻYNY KOBIECE: 1. WKK 00:57:32 (Aleksandra Klimczak, Klaudia Czabok, Paulina Chojecka) 2. 4Skating.PL 00:59:54 (Izabella Moskal, Anna Głogowska, Basia Matczak), 3. MyBike.PL 1:00:17 (Krystyna Żyżyńska, Maja Busma, Weronika Wrona)

DRUŻYNY MĘSKIE: 1. Hotel Cztery Brzozy 00:44:24 (Mateusz Zdanowicz, Piotr Andrzejewski, Bartosz Banach), 2. Klub Kolarski Żoliber 2 00:45:06 (Paweł Czarnecki, Piotr Kieblesz, Maciej Gromadka), 3. BDC Marcpol Team I 00:45:22 (Jarosław Kowalczyk, Bartek Chojnacki, Mateusz Komar)

*Joanna Skutkiewicz

Pływa, biega, jeździ na rowerze. Czasem robi jedno po drugim i wtedy nazywa się to triathlon. Działa marketingowo i organizacyjnie i w-każdy-inny-sposób w Warsaw Masters Team, pisze regularnie do Magazynu Bieganie, pisze blog o wszystkim , ale najczęściej o sporcie. Z wykształcenia (a raczej jeszcze kształcenia, bo pisze pracę magisterską) jest filologiem polskim po specjalizacji filologia dla mediów

Rok kobiet w triathlonie, Herbalife Triathlon Gdynia ma piękne ambasadorki