Herbalife Triathlon Gdynia. Zaprezentowano ambasadorki HTG 2014

W czwartek, w Warszawie odbyła się konferencja, na której zaprezentowano ambasadorki Herbalife Triathlon Gdynia 2014. Na początku sierpnia w Gdyni wystartują Małgorzata Foremniak, Karolina Gorczyca, Katarzyna Glinka i wybrana przez internautów w plebiscycie Agnieszka Sikora-Paw. Przed nimi nie lada wyzwanie, bo wystartują na dystansie half ironman (1,9 km pływania - 90 km rowerem -21 km biegu).

To już szósta edycja imprezy triathlonu Herbalife, a druga w Gdyni. W zeszłym roku funkcję ambasadora pełnili Robert Rozmus, Piotr Kraśko, Borys Szyc i Maciej Stuhr. W tym roku organizatorzy postawili wyłącznie na kobiety.

Panie już zaczęły przygotowania do zawodów. Jak podkreślały na konferencji, na razie wizja ukończenia zawodów wydaje się dla nich abstrakcyjna. Ambicjonalnie start w gdyńskiej imprezie traktuje Katarzyna Glinka, której mąż w zeszłym roku wystartował w Gdyni. - Pozazdrościłam mu - przyznała aktorka. Jest też najbardziej świadoma tego, co ją czeka, bo obserwowała przygotowania małżonka.

Opieką trenerską ambasadorki otoczył Piotr Netter, były trener polskiej kadry olimpijskiej, prowadzący obecnie UKS Tri-Saucony Rumia, jeden z najlepszych klubów triathlonowych w Polsce, a także dyrektor Herbalife Triathlon Gdynia. Pomóc obiecał też Jerzy Górski, legenda polskiego triathlonu, mistrz świata double-ironman.

Start w 10 sierpnia w Gdyni. Przygotowania ambasadorek będzie można śledzić na bieżąco w internecie.

Jak spędzić urlop zimowy? Wybierz warsztaty pływackie

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.