ITU World Cup w Guatape. Clucci i Murua najlepsi. Polacy poza pierwszą 10.

W niedzielę w kolumbijskim Guatape odbyły się ostatnie zawody tegorocznej edycji Pucharu Świata. Rywalizację panów zwyciężył Reinaldo Clucci z Brazylii. Wśród pań najlepsza była Ainhoa Murua z Hiszpanii. W Kolumbii startowali również Polacy.

Pływać żabką i na grzbiecie? Ile pływaka w triathloniście?

Do Kolumbii poleciało czworo Polaków: Maria Cześnik, Mateusz Kaźmierczak, Tomasz Marcinek i Tomasz Brembor. Najlepiej zawody zaczął ten ostatni. Zawodnik AZS AWF Katowice z wody wyszedł jako piąty i w pierwszej grupie opuścił T1. Niestety, na 20. kilometrze złapał gumę i wycofał się z rywalizacji.

Pierwsze miejsce zajął Reinaldo Clucci z czasem 1:58:48. Brazylijczyk wyszedł na prowadzenie na drugim okrążeniu biegowym. Na metę wpadł 10 sekund przed Carlosem Javierem Quincharą Forero. Trzeci był Francuz Etienne Diemunsch z wynikiem 01:59:13.

Najlepsze miejsce wśród panów zajął Mateusz Kaźmierczak, który finiszował na 18. miejscu. Tomasz Marcinek był 29.

Jedyna reprezentantka Polski, Maria Cześnik była 12. Zwyciężyła Ainhoa Murua z czasem 2:14:48. Mimo że Hiszpanka startuje zawodowo od 12 lat, jest to jej pierwsze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Drugie miejsce zajęła Słowaczka Mateja Simic (02:15:13). Trzecia była Charlotte Morel (02:15:32).

Zawody z serii International Triathlon Union World Cup odbywają się na dystansie olimpijskim - 1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegu.

Maciej Dowbor: "Udowodnię, że triathlon to nie jest sport dla snobów"