Herbalife Triathlon. W Gdyni odbędą się MP w aquathlonie

Organizatorzy Herbalife Triathlon Gdynia porozumieli się z Polskim Związkiem Triathlonowym. Podczas imprezy w Gdyni odbędą się Mistrzostwa Polski a aquathlonie.

Mistrzostwa Polski w aquathlonie zostaną rozegrane w kategorii młodzików i młodziczek (14-15 lat) oraz juniorek młodszych i juniorów młodszych (16-17 lat), a także w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn oraz następujących kategoriach wiekowych: juniorka, junior (18-19 lat), młodzieżowej kobiet i mężczyzn (20-23 lata), weteranek i weteranów w kategoriach kobiety (40-49 lat , 50 lat i więcej ) oraz mężczyzn (40-49 lat, 50-59 lat oraz 60 lat i więcej).

W ramach Mistrzostw Polski w aquathlonie zostaje ponadto wprowadzona klasyfikacja klubowa, na którą ma się składać suma czasów dwóch najlepszych kobiet i dwóch najlepszych mężczyzn ze startu głównego. Zawodnicy w klasyfikacji klubowej powinni być zrzeszeni w klubach zarejestrowanych w Polskim Związku Triathlonu.

W 2013 roku w Mistrzostwach Polski w aquathlonie nie będą wymagane licencje Polskiego Związku Triathlonu. Promocyjna stawka opłaty startowej dla zawodników zgłaszanych przez kluby sportowe zrzeszone w PZTri wynosi 40 zł (do 31 lipca).

Więcej informacji na stronie internetowej organizatora imprezy .