Akcję planowaliśmy od dawna. Chcieliśmy zachęcić tych, którzy "coś tam czasami biegają" do podjęcia prawdziwego sportowego wyzwania. Do udowodnienia przede wszystkim sobie oraz wszystkim niedowiarkom, że można i warto spróbować i zmienić swoje... życie. Wiem, brzmi patetycznie, ale nie ma co się oszukiwać - przygotowanie do maratonu wymaga konkretnego zmodyfikowania swojego codziennego życia na czele z grafikiem zajęć i dietą. Potrzeba tylko odwagi.
Z pomocą przyszła nam Julita Kotecka . Była lekkoatletka, trenerka personalna i fizjoterapeutka. Zaczęło się od niewinnego spotkania na warszawskiej Agrykoli, potem było jeszcze kilka, a skończyło na rozpisanym zindywidualizowanym planie treningowym dla każdego z debiutantów.
Trenerka Julita Kotecka Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl
Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Chcieliśmy pomóc wszystkim przygotowującym się do jesiennego maratonu. Dlatego opublikowaliśmy PLAN TRENINGOWY NA 35. MARATON WARSZAWSKI - za darmo, dla wszystkich, zarówno zaawansowanych, jak i początkujących biegaczy. Możesz skorzystać z planu opracowanego przez Julitę Kotecką, przygotowywać się wraz z naszymi debiutantami i być z nami w stałym kontakcie - blogowym - kontakcie.
Bowiem kolejnym zamysłem tej inicjatywy, było to, aby nasi bohaterowie dzielili się swoimi biegowymi przeżyciami. Chcemy pokazać innym trenującym do Maratonu Warszawskiego oraz podejmującym podobne wyzwania, że tak naprawdę wszyscy biegniemy tą samą drogą - a razem jest raźniej i łatwiej. Chcemy dzielić się swoimi doświadczeniami, problemami, pytać o rady lub ich udzielać. Czasami emanować pozytywną energią, a czasami ulżyć sobie i dać upust frustracjom - bo i z takimi chwilami musi się mierzyć maratończyk. Stąd powstały blog i. Dzięki temu możemy towarzyszyć naszych debiutantom w treningach, zmaganiach, radościach, kryzysach, postępach, zakwasach, wzlotach i upadkach. Zapowiada się prawdziwa "biegowa epopeja narodowa" - z zakończeniem na Narodowym.
Tu z pomocą przyszedł nam Michał Pol, komentator sportowy i autor POLSPORT u - jednego z największych blogów sportowych w naszym kraju. Opowiedział naszej ekipie "jak to się robi", żeby bloga czytało kilkadziesiąt tysięcy osób. Przede wszystkim musi być autentyczny.
Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl
Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
2wrezsnia o godzinie 9:00 staną na Moście Poniatowskiego na starcie 35. Maratonu Warszawskiego. Ich biegowe zmagania do tego czasu możecie obserwować na blogach:
Komentujcie i kibicujcie naszym debiutantom!
29 września o godzinie 9:00 nasi bohaterowie staną na Moście Poniatowskiego na starcie 35. Maratonu Warszawskiego. Ich biegowe zmagania do tego czasu możecie obserwować na blogach:
Ania - BLOG: Life is Better in Running Shoes
Gosia - BLOG: wskakujwbuty
Julita (trenerka) - BLOG: od startu do mety
Kasia - BLOG: MOJE 98 DNI
Karola - BLOG: sporty_spice
Maja - BLOG: W biegu
Mary - BLOG: running mummy
Andy - BLOG: Hedonista vs. Maraton
Michał - BLOG: dasie
Paweł - BLOG: Rekreacje Supergiganta
Komentujcie i kibicujcie! Albo zacznijcie swoje przygotowania! Zakładajcie własne blogi i dzielcie się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami.
Jak założyć bloga na portalu Polska Biega? Przeczytaj TUTAJ .
Nie wiesz jak to dokładnie robić? TUTAJ znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania .
Jeśli jeszcze coś nie jest dla Ciebie jasne, śmiało pisz na: polskabiega@agora.pl
Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl
Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta