Maria Cześnik trzecia na Mistrzostwach Europy w Triathlonie!

W miniony weekend (19 maja) w Barcelonie odbyły się Mistrzostwa Europy w triathlonie na długim dystansie (1900 m pływania, 90 km rowerem i 21,1 km biegiem). Nasza olimpijka z Londynu, Maria Cześnik wywalczyła trzecie miejsce na tej prestiżowej imprezie.

Reprezentantka Warszawskiego Towarzystwa Triathlonu zajęła doskonałe trzecie miejsce na Half Challenge Barcelona, ustępując tylko Dunce Camilli Pedersen oraz pochodzącej z Irlandii Eimear Mullan. Brąz na mistrzostwach Starego Kontynentu to największy sukces polskiego triathlonu w ostatnich latach.

- Medal mistrzostw Europy to jedno z największych osiągnięć w mojej karierze. Na swój obecny poziom pracowałam wiele lat i nie zawsze to były lata łatwe - mówi Maria Cześnik. - Trening triathlonistki to wiele wyrzeczeń, trud, pot i łzy. Przez wiele miesięcy pracuję na ten jeden dzień, w którym wszystko musi się zgrać. Dobry występ w Barcelonie to ogromna satysfakcja i motywacja do dalszej pracy. W tym sezonie wystartuję jeszcze w zawodach z cyklu Mistrzostw Świata oraz Herbalife Triathlon Gdynia, gdzie liczę na zwycięstwo - dodała świeżo upieczona medalistka.

Wśród mężczyzn triumfował Javier Gomes (Hiszpania), wielokrotny Mistrz Świata i srebrny medalista z Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Na mecie zameldował się przed pochodzącymi z Danii Martinem Jensenem i Jensem Toftem.

Tekst: Tomasz Kowalski

Fot. Grzegorz Skowronek / AG