14. Cracovia Maraton. Wolontariusz - to brzmi dumnie!

Zaangażowanie wolontariuszy podczas organizacji tak dużej imprezy jaką jest 14. PKO Cracovia Maraton jest bezcenne. Ich praca doceniana jest nie tylko przez organizatorów i współpracowników, ale przede wszystkim przez biegaczy - piszą Agnieszka i Adrian, autorzy bloga NaDystansie.pl.

ZAPISZ SIĘ NA CRACOVIA MARATON

Kto może zostać wolontariuszem? Tak naprawdę każdy. Jednak o przydziale obowiązków decyduje często wiek oraz doświadczenie. Młodsi ochotnicy zazwyczaj zajmują się punktem odżywczym, a nie np. obsługą depozytu. Jeśli chodzi o zabezpieczenie trasy tu pole do popisu maja tylko i wyłącznie służby mundurowe. Trzeba zaznaczyć, że bez względu na pełniące obowiązki tak naprawdę dla wszystkich wolontariuszy aktywne wsparcie biegaczy to często nie lada wysiłek, zwłaszcza że w pogotowiu trzeba być stale na nogach niekiedy kilka godzin.

PACEMAKER - KTÓŻ TO TAKI? NADYSTANSIE.PL ODPOWIADA

Ilu osób potrzeba podczas 14. PKO Cracovia Maraton?

Biuro Zawodów - ok. 100 na dzień

Punkty odżywcze - ok. 600

Depozyt - ok. 50

Zabezpieczenie trasy - ok. 300

Strefa startu/mety - ok. 50

Co z tego mają wolontariusze?

Każdy wolontariusz w ramach współpracy dostaje zazwyczaj różnego rodzaju gadżety. Z pewnością nie otrzymuje finansowego wynagrodzenia. Organizatorzy 14. PKO Cracovia Maraton starają się zapewnić pamiątkowe koszulki, napoje, posiłki podczas trwania imprezy, identyfikator oraz certyfikat, potwierdzający pracę w ramach wolontariatu. Dodatkowo w miarę możliwości wolontariusze mają szansę otrzymać w ramach podziękowania np. bilety na różnego rodzaju wydarzenia sportowe.

WIĘCEJ O PRACY WOLONTARIUSZY ORAZ KULISY 14. PKO CRACOVIA MARATON ZNAJDZIECIE NA BLOGU: NADYSTANSIE.PL