Cracovia Maraton. Program Cracovia Maraton 2015

Tegoroczny Cracovia Maraton to trzydniowe święto biegania. W tym roku odbędzie się ono w dniach 17-19 kwietnia. Prezentujemy Program Cracovia Maraton 2015.

PROGRAM CRACOVIA MARATON 2015

17 kwietnia - zorganizowana zostanie druga edycja Biegu Nocnego na 10 km.

18 kwietnia - już po raz dziesiąty, na trasę wokół Błoń Krakowskich wyruszą uczestnicy Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego (4,2 km) oraz Cracovia Maraton na Rolkach - na pełnym dystansie maratońskim. Wcześniej odbędą się również Bieg Śniadaniowy oraz Biegi Radia RMF FM.

19 kwietnia - start 14. Cracovia Maraton (godz. 9:00).

ZAPLANUJ START W CRACOVIA MARATON 2015 Z KALENDARZEM POLSKABIEGA.PL

"Z Historią w tle"

Organizowany od 2002 roku Cracovia Maraton to jedna z największych imprez biegowych w Polsce. Odbywający się pod hasłem: "Z historią w tle", prowadzi przez najpiękniejsze zakątki starego Krakowa.

Pierwszy Cracovia Maraton zgromadził na starcie ponad 900 zawodników, a w ubiegłorocznej, 13. edycji wystartowało już ponad 5500 biegaczy.

Kraków skutecznie przyciąga maratończyków z zagranicy - Cracovia Maraton to najbardziej międzynarodowy spośród wszystkich polskich maratonów, z najwyższą w kraju frekwencją uczestników z zagranicy.

W trzynastu dotychczasowych edycjach Cracovia Maraton organizatorzy gościli biegaczy z 55 krajów.

Na krakowski maraton przyjeżdża najliczniejsza w Polsce grupa uczestników niepełnosprawnych. Pod tym względem Cracovia Maraton wyróżnia się nie tylko na tle imprez krajowych, ale i światowych.

Od 2014 roku start i meta Cracovia Maraton usytuowane są na krakowskim Rynku Głównym.

ZAPISZ SIĘ NA CRACOVIA MARATON 2015