Daniel Iwanowski po raz drugi zwycięża w Red Bull Bieg Zbójników

W sobotnie przedpołudnie w Białce Tatrzańskiej odbyła się druga edycja Red Bull Bieg Zbójników. Osadzone w góralskim klimacie zawody przyciągnęły ponad 80 biegaczy narciarskich głodnych przygód i wyzwań na biegówkach. Po zaciętej walce, tytuł zbójnika obronił Daniel Iwanowski z Białegostoku.

Sprawne poruszanie się po górach zawsze było ważną cechą każdego zbójnika. Ponad 7 kilometrowa droga na szczyt Jankulakowskiego Wierchu była dla uczestników 2. edycji Red Bull Bieg Zbójników wyzwaniem, ale i okazją do przeżycia niecodziennej przygody. 24 stycznia w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska zgromadziło się 71 mężczyzn i 12 kobiet, którzy ramię w ramię konkurowali o miano zwycięzcy. Wśród nich byli ci, którzy biegają rekreacyjnie, jak i ci, którzy nie jeden start w masowych zawodach mają już za sobą.

Z czekającymi na zawodników przeszkodami oraz ciekawym szlakiem pod górę najlepiej poradził sobie Daniel Iwanowski. 30-latek z Białegostoku przyznaje, że zadanie nie było łatwe.

Red Bull Bieg ZbójnikówRed Bull Bieg Zbójników fot. Łukasz Nazdraczew fot. Łukasz Nazdraczew

"Obronić tytuł zwycięzcy jest niezwykle trudno. Rywale prezentowali niesamowicie wysoki poziom, dziękuję im za wspaniałą walkę do samego końca! Uwielbiam strome podbiegi, tam właśnie udało mi się "urwać" i utrzymać prowadzenie do mety!" - mówił Iwanowski, który ponad 7 kilometrową trasę pod górę pokonał w 24 minuty 27 sekund.

Zawodnik, oprócz satysfakcji, wywalczył atrakcyjne nagrody oraz możliwość reprezentowania Polski w międzynarodowym finale Red Bull NordiX w Szwecji. Zaledwie 21 i 23 sekundy po Iwanowskim, na mecie pojawili się kolejno: Sebastian Gazurek i Bogusław Gracz.

Red Bull Bieg ZbójnikówRed Bull Bieg Zbójników fot. Bartosz Woliński fot. Bartosz Woliński

Pierwsza wśród kobiet była Magdalena Kozielska . Z czasem 27 minut 49 sekund, wywalczyła 11 miejsce w klasyfikacji generalnej.

"Wiedziałam, że stać mnie na wiele, dlatego chciałam pokazać się z jak najlepszej strony. Dałam z siebie wszystko. Nie było łatwo, bo zbyt duże tempo "narzuciłam sobie" na starcie, jednak udało się! Jestem bardzo zadowolona!" - powiedziała 24-letnia zawodniczka.

Triumfatorka wśród kobiet Red Bull Bieg Zbójników 2014 - Martyna Galewicz tym razem zajęła 2. miejsce (15. w klasyfikacji generalnej). Biegacze zgodnie potwierdzali, że to jednak nie wynik był dla nich najważniejszy, a koleżeńska atmosfera i zdobycie szczytu. Wyścig pokazał także, że miłość do biegówek nie zna wieku - najstarszym uczestnikiem był urodzony w 1941 roku Kazimierz Łapczyński - zajął dobre 58 miejsce.

Red Bull Bieg ZbójnikówRed Bull Bieg Zbójników fot. Marcin Kin fot. Marcin Kin

Wydarzenie zgromadziło nie tylko fanów biegówek, którzy "na własnych nogach" chcieli pokonać trasę, ale i liczne grono kibiców. Dopisała też pogoda - pomimo braku opadów śniegu w ostatnim czasie, w dzień zawodów Białka Tatrzańska pokryła się białym puchem.

Mini-relacja video z zawodów:

RED BULL BIEG ZBÓJNIKÓW 2015 - WYNIKI

Mężczyźni:

  1. 1. MIEJSCE - IWANOWSKI DANIEL          00:24:27
  2. 2. MIEJSCE - GAZUREK SEBASTIAN      00:24:48
  3. 3. MIEJSCE - GRACZ BOGUSŁAW           00:24:50

Kobiety:

  1. 1. MIEJSCE - KOZIELSKA MAGDALENA   00:27:49
  2. 2. MIEJSCE - GALEWICZ MARTYNA          00:28:40
  3. 3. MIEJSCE - ROMANOWICZ EMILIA         00:30:08

Więcej informacji na stronie internetowej: www.redbullbiegzbojnikow.pl