Zwycięzca Red Bull Bieg Zbójników pojedzie do Sztokholmu!

Podczas zbliżających się zawodów Red Bull Bieg Zbójników (24 stycznia, Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska) okaże się nie tylko do kogo trafi tegoroczne zbójnickie trofeum, ale i kto będzie reprezentował nasz kraj w światowym finale Red Bull NordiX w Szwecji!

Osadzona w góralskim klimacie rywalizacja Red Bull Bieg Zbójników z pewnością dostarczy wielu emocji. Gra toczyć się będzie o tytuł zbójnika roku oraz o szansę reprezentowania Polski w zawodach Red Bull NordiX! Rozgrywany 21 marca 2015r. światowy finał w Sztokholmie zgromadzi topowych międzynarodowych biegaczy i lokalne talenty, wśród których znajdzie się najszybszy uczestnik Red Bull Bieg Zbójników!

Do udziału w organizowanych za tydzień zawodach zaproszeni są wszyscy, którzy chcą wziąć udział w niezapomnianej przygodzie oraz porządnie "wybiegać się" w sezonie. Niezależnie bowiem od aury pogodowej, dzięki Gospodarzowi - Kotelnicy Białczańskiej - przeprowadzenie zawodów Red Bull Bieg Zbójników nie jest zagrożone. Chętni do sprawdzenia się w biegu nie powinni zatem zwlekać z rejestracją, bowiem jest to m.in. gwarancja dobrego miejsca na linii startu.

W gronie zapisanych uczestników pojawili się już: Martyna Galewicz (triumfatorka 2014 wśród kobiet) oraz Daniel Iwanowski. Zwycięzca pierwszej edycji biegu, który nie ukrywa, że choć kalendarz zawodów wypełniony ma po brzegi, będzie starał się powalczyć o obronę tytułu z ubiegłego roku.

Na trasie Red Bull Bieg Zbójników nie zabraknie także chętnych, by sprawdzić swoje siły, amatorów. Jednym z nich jest stawiający rok temu pierwsze kroki na biegówkach, Staszek Karpiel.

"Lubię biegówki, bo to sport dostępny dla wszystkich, a ci, którzy spróbowali tej dyscypliny wzajemnie się napędzają i motywują. Zawody to dobra okazja, by podpatrując najlepszych złapać bakcyla" - mówi lider zespołu Future Folk.

Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie: www.redbullbiegzbojnikow.pl