Red Bull Bieg Zbójników 2015. Krystyna Guzik ambasadorką imprezy

Krystyna Guzik zaprasza na Red Bull Bieg Zbójników, przygodowy bieg narciarski na szczyt Jankulakowskiego Wierchu, który odbędzie się 24 stycznia 2015 r.

Jak przygotować się do zawodów, które odbędą się w Białce Tatrzańskiej, opowie ambasadorka imprezy, biathlonowa wicemistrzyni świata - Krystyna Guzik . - W Polsce mamy bardzo mało takich imprez i wydaje mi się, że ciężko o lepszą okazję. Zawody biegowe odbywają się główne w Dusznikach, Jakuszycach, Kościelisku i właśnie w Białce Tatrzańskiej. Jestem pełna uznania dla tego, jak rozwija się to miejsce. Mamy grudzień, a tam już działają wyciągi, można biegać po naprawdę dobrze przygotowanej trasie. Wszystko jest naśnieżane, ratraki pracują, ludzie to doceniają i coraz częściej tam przyjeżdżają. Zmienia się tam cała infrastruktura, powstają nowe pensjonaty i normalnie drugie Krupówki! - mówi Guzik.

Krystyna GuzikKrystyna Guzik Krystyna Guzik Krystyna Guzik

Trasa podczas zawodów Red Bull Bieg Zbójników będzie miała długość ponad 10 km. W zawodach udział może wziąć każdy, kto ma skończone 16 lat. - Jestem przekonana, że podobnie, jak podczas pierwszej edycji - wszyscy sobie poradzą. Trasa znów nie będzie tradycyjna. To będzie droga do zbójowania! Będą leżeć drzewa, pojawią się drobne przeszkody i wszystko to, co sprawi, że ta impreza będzie jedyną w swoim rodzaju - zapewnia znana zawodniczka.

Narciarstwo biegowe rozwija się w Polsce? -  Coraz więcej ludzi przekonuje się do biegówek i widać to gołym okiem. Z pewnością duża w tym zasługa Justyny Kowalczyk, która swoimi sukcesami rozpowszechniła tą dyscyplinę sportu. Sporo osób, które latem uprawiają nordic walking, zimą zakładają narty i zaczynają biegać. To jest zaraźliwe i uzależniające. Praktycznie każdy, kto raz spróbuje pobiegać po śniegu na nartach, wraca do tego. Ludzie dostrzegają, że ma to dobry wpływ na zdrowie, lepszą kondycję i bardzo dobrze wpływa na figurę - wymienia Guzik.

Zawody Red Bull Bieg Zbójników odbędą się 24 stycznia w Białce Tatrzańskiej. - Jeżeli ktoś lubi się zmęczyć i wybornie się przy tym bawić, to ta impreza jest dla niego. Lepszej okazji mieć nie będzie - dodaje Guzik.

Zawody odbędą się 24 stycznia. Jak powinien wyglądać pierwszy trening do imprezy w Białce Tatrzańskiej?

Bez względu na kondycję fizyczną i poziom zaawansowania, zachęcam wszystkich do brania udziału w tej imprezie. Trzymam kciuki za prawdziwych zbójów i mam nadzieję do zobaczenia na starcie! - zachęca ambasadorka Red Bull Bieg Zbójników 2015 .

Zapisz się na Red Bull Bieg Zbójników 2015