Biegi Narciarskie Szlakiem Trzech Stawów. Trzecia edycja

24 stycznia 2015r. startują ?Biegi Narciarskie Szlakiem Trzech Stawów" w Galinach koło Bartoszyc. To nie tylko sportowe zmagania, ale również sposób na miłe spędzenie dnia wolnego od pracy i nauki. Nie zabraknie muzyki, kiełbasek prosto z ogniska, oraz okazji do odkrywania uroków Majątku Galiny.

Stowarzyszenie Przyjaciół Galin "Nasze Galiny" oraz Pałac i Folwark Galiny wszystkich miłośników narciarstwa biegowego serdecznie zapraszają do udziału w biegach narciarskich amatorów. Impreza odbędzie się po raz trzeci i tradycyjnie będzie miała miejsce na malowniczym Szlaku Trzech Stawów w Galinach k. Bartoszyc. Trasa biegu jest ratrakowana i przeznaczona dla osób o średnim poziomie zaawansowania. Świetnie sprawdzą się na niej również osoby, które stawiają pierwsze kroki w dyscyplinie. Niewielkie podbiegi i zjazdy nie wymagają umiejętności narciarzy szusujących po stokach. Dla zawodników organizatorzy przygotowali dwa dystanse: 5 km oraz 10 km . Obowiązujący styl klasyczny.

Tym razem do udziału w imprezie zaproszone są również całe rodziny dla których odbędzie się oddzielny wyścig drużynowy na nartach wieloosobowych o Rodzinny Puchar Galin na dystansie 100 m.

Dla trzech najlepszych zawodników i zawodniczek na poszczególnych dystansach przewidziano puchary. Zwycięzcy poszczególnych biegów otrzymają dodatkowo nagrody specjalne. Od uczestników imprezy w wieku powyżej 16 lat pobierana będzie opłata startowa, która wynosi 15 zł. Płatność gotówką w biurze zawodów, które czynne będzie w dniu imprezy od 9:30 do 11:30.

Zapisy na imprezę już ruszyły. Rejestrować można się pod adresem:  http://www.domtel-sport.pl/zgloszenia_masowe/index.php?LP_impr=135

Szczegółowy regulamin imprezy dostępny jest na stronie Pałacu i Folwarku Galiny: http://www.palac-galiny.pl/aktualnosci

Wszyscy chętni do udziału w biegach proszeni są o wcześniejszy kontakt telefoniczny w celu upewnienia się, czy impreza zostanie rozegrana we wskazanym terminie (na wypadek braku śniegu oraz bardzo niskiej temperatury, biegi przełożone zostaną na 31 stycznia).

zapisy na zawody już ruszyłyzapisy na zawody już ruszyły inf.pras.

Program zawodów:

09:30 - 11:30 - otwarcie biura zawodów (wydawanie numerków startowych dla zarejestrowanych zawodników, dodatkowa rejestracja zawodników, pobieranie opłat startowych) 12:00 - uroczyste otwarcie zawodów 12:15 - bieg w nartach wieloosobowych o Rodzinny Puchar Galin na dystansie 100 m 12:45 - bieg kobiet i mężczyzn - dystans 5 km 13:30 - bieg kobiet i mężczyzn - dystans 10 km 14:45 - podsumowanie biegów na dystansach 100m, 5 km oraz 10 km, rozdanie nagród i zakończenie zawodów