Red Bull Bieg Zbójników. Wystartuj w przygodowym biegu narciarskim pod górę!

15 lutego w Białce Tatrzańskiej zostanie rozegrany efektowny bieg narciarski Red Bull Bieg Zbójników. W zawodach mogą wziąć wszyscy, którzy kochają biegówki. Można się zapisywać!

Uczestnicy będą mieli do pokonania 10 kilometrową trasę pod górę, podczas której będą musieli wykazać się odwagą, siłą i sprytem. Zwycięzca pojedzie na światowy finał Red Bull NordiX do Sztokholmu, gdzie zmierzy się z międzynarodową elitą biegaczy.

Start Red Bull Biegu Zbójników wyznaczono u podnóża Kotelnicy Białczańskiej, a meta znajdować się będzie na Jankulakowskim Wierchu. Według organizatorów biegacze mają się poczuć niczym bohaterowie zbójnickich legend. W drodze na szczyt napotkają naturalne przeszkody, które będą mogły wybić biegaczy z rytmu. Jak głoszą góralskie historie, aby dołączyć do grona zbójników należało podołać wielu próbom i udowodnić swoje umiejętności oraz waleczny charakter. Właśnie te cechy najbardziej będą potrzebne uczestnikom, którzy 15 lutego wystartują w Białce Tatrzańskiej.

- Jeśli myślałeś, że narciarstwo biegowe jest nudne, ten bieg zmieni Twoje zdanie! - zapewnia Anna Guzik, instruktorka narciarstwa zjazdowego i biegowego, zaangażowana w organizację zawodów Red Bull Bieg Zbójników.

Narty biegowe. Red Bull NordiXNarty biegowe. Red Bull NordiX fot.David Robinson fot.David Robinson

Krzysztof Horecki, dyrektor sportowy biegu, jest nie tylko pasjonatem biegówek, ale zajmuje się również opracowywaniem tras biegowych oraz profili skoczni narciarskich. - Impreza zostanie przeprowadzona na profesjonalnie przygotowanych trasach biegowych, zgodnych z parametrami Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Uczestnicy będą mogli biec techniką klasyczną i łyżwową. Dozwolone jest "mieszanie" obydwu stylów. Zróżnicowane ukształtowanie terenu, na pewno spodoba się fanom biegówek. Nie mogę się doczekać tego wydarzenia - mówi Horecki.

Red Bull Bieg Zbójników to zawody skierowane do wszystkich pełnoletnich kobiet i mężczyzn, którzy uwielbiają bieganie na nartach. Zwycięzca rywalizacji w Białce Tatrzańskiej w nagrodę wystartuje w Red Bull NordiX w Sztokholmie (w marcu 2014).

Regulamin imprezy oraz zapisy znajdziecie na stronie: www.redbullbiegzbojnikow.pl