Orville Rogers, Mistrz Świata Seniorów na dystansie 60 m skończył 100 lat!

Orville Rogers na swoim koncie ma wiele lekkoatletycznych sukcesów. Filmik z tegorocznych Mistrzostw Świata Seniorów na dystansie 60 m bije rekordy oglądalności. Senior już teraz ma ambitne plany na przyszły rok!

Orville Rogers w lutym 2017 roku został Mistrzem Świata Seniorów na dystansie 60 m. Podczas halowych zawodów lekkoatletycznych rozegranych w USA, Roger zmierzył się z 7 lat młodszym Dixon'em Hemphill. O zwycięstwie Rogers'a zadecydowało zaledwie 0,05 sekundy, tymczasem przez blisko 55 m na prowadzeniu był Hemphill.

 

100- letni lekkoatleta nadal stawia sobie ambitne cele i konsekwentnie do nich dąży. Zdaje sobie sprawę, że rywali w swojej kategorii właściwie nie ma, dlatego ważny jest dla niego przede wszystkim osiągnięty czas na mecie.

W marcu 2018 roku planuje wystartować na dystansie 60, 100, 200, 400, 800 i 1500 m. Bierze też pod uwagę zawody na dystansie 2 km, podczas  "National Indoor Track (USATF) w Landover, Maryland.

Nadal mogę biegać 100 metrów w 33 sekundy

- powiedział Orville Rogers, podczas swojego przyjęcia urodzinowego.

Jako emerytowany pilot wojskowy, Rogers zaczął biegać dopiero po 50. i wciąż rywalizuje. Do tej pory ustanowił aż 13 rekordów świata na bieżni, w swojej grupie wiekowej, od 60 metrów (14,82) aż do 3000 (19.33).

W lutym tego roku ukazała się książka Rogers'a "The Running Man", opisująca jego życie jako znakomitego biegacza, jak i utytułowanego pilota. Mistrz dzieli się z czytelnikami swoim sekretem sukcesu i długowieczności w sporcie, a także motywuje seniorów do biegania.

Nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie, o ile nie masz  problemu ze zdrowiem, który uniemożliwi Ci bieganie. Zawsze dobrze jest przeprowadzić badania fizyczne przed rozpoczęciem ćwiczeń, ale czytałem, że seniorzy mogą uzyskać siłę i masę mięśni nawet po ukończeniu 90 lat. To bardzo mnie cieszy

- powiedział Orville Rogers.

Źródło: www.runnersworld.com

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.