Hercog szykuje się do startu w maratonie Kilimandżaro

Startem w Pitz Alpine Glacier Trail na dystansie maratońskim, Piotrek Hercog rozpocznie przygotowania do drugiej części sezonu, w której głównym celem będzie, między innymi zmierzenie się z najwyższą górą Afryki. Piotrek wystartuje bowiem w maratonie, który wiedzie przez Klimandżaro.

Herci, który zwyciężał już w tym roku m.in w Ultra Fiord w Patagonii, uporządkował już wszystkie sprawy związane z tegorocznymi edycjami Supermaratonu Gór Stółowych oraz Dolnośląskim Festiwalem Biegów Gorskich (przypominamy, że Piotrek jest organizatorem wymienionych zawodów) zamierza ponownie w pełni skoncentrować się na treningach. Próbą organizmu po roztrenowaniu ma być treningowy start w Festiwalu Pitz Alpine Glacier Trail na dystansie 42 km. Piotrek, który w zeszłorocznej edycji PAGT zwyciężył na dystansie 100 km, tym razem kompletnie nie wie czego spodziewać się po sobie.

Piotrek, po roku wracasz w austriackie Alpy...

– Tak, 10 dni temu zakończyliśmy V rekordową pod względem frekwencji edycję DFBG, zamykam w tej chwili ostatnie kwestie i tematy związane z organizacją zawodów i pomału skupiam się na treningu. Pierwotnie nie planowałem startować tak wcześnie, ale ponieważ dostałem zaproszenie od organizatorów PAGT, więc razem z rodziną wybiorę się na kilka dni w Alpy. Rodzina pokibicuje, dzieciaki pobiegną swoje biegi, a tata zobaczy czy zostało coś z formy w Himalajach.

Rozumiem, że start traktujesz mocno treningowo?

– Dokładnie, naprawdę nie wiem czego się w tej chwili mogę po sobie spodziewać. Z pewnością gdybym czuł się lepiej przygotowany pokusiłbym się może o dłuższy dystans. Maraton ma pokazać gdzie jestem i zmobilizować do pracy.

Piotrek, a co potem? Jak będzie wyglądał dalej Twój kalendarz w drugiej połowie roku?

– Myślałem o starcie w Biegu Granią Tatr, ale nie wiem czy coś z tego wyjdzie. Jeśli nie to na pewno będę szukał jakiegoś dłuższego startu na przełomie sierpnia/września, ale raczej za granicą.

A czy możesz już coś powiedzieć więcej o swoim docelowym starcie na przełomie roku? Twoje biegowe projekty zawsze są inspirujące.

– Wszystko wskazuje, że będzie to Kilimandżaro. W tym roku po raz pierwszy zostanie zorganizowany maraton, który obejmuje też sam szczyt. Będzie trzeba sie dobrze przygotować i pomyśleć o aklimatyzacji.

Start Piotra nastąpi w sobotę 5 sierpnia 2017roku o godzinie 5 rano. Zawodnicy będą mieli do pokonania 42 kilometry oraz +3000 metrów przewyższenia, a najwyższym punktem na trasie będzie wysokość 3070 metrów.

W ramach Festiwalu Pitz Alpine Glacier Trail, zawodnicy mogą rywalizować na 6 dystansach od 15 do 100 kilometrów. Na listach startowych znajduje się ośmiu Polaków.

Zapraszamy do śledzenia Fan Page’a Piotrka.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.