Natalia Tomasiak zwycięża w Stubai Ultratrail na dystansie 63 km!

Od dziecka tkwią we mnie niespożyte pokłady energii. Próbowałam swoich sił w koszykówce, teakwondo, na basenie, rowerze, ale dopiero górski świat okazał się tym, co pochłonęło mnie całkowicie - pisze Natalia na swoim blogu, Górski Styl.

Natalia pochodzi z Krynicy-Zdroju, aktualnie mieszka, pracuje i promuje aktywny tryb życia w Krakowie. Biegi górskie i ski-toury to jej największe pasje, ale możecie ją też zobaczyć na dwóch kółkach, albo w butach wspinaczkowych.  W 2012 r dołączyła do grona ratowników (na razie kandydatów) Krynickiej Grupy GOPR. Startuje w Teamie Salomin Suunto Team.

Stubai Ultratrail

W sobotę, godzinę po północy, nie zważywszy na mocne opady deszczu i śniegu wystartował Stubai Ultratrail. Biegacze z 13 krajów zmierzyli się z 63 kilometrową trasą o przewyższeniu +5116m/-2554 i metą usytuowaną na wiecznie zaśnieżonym lodowcu Stubai o wysokości 3150 metrów. Wśród 300 uczestników znajdowało się kilkoro Polaków, a wśród nich nasza filigranowa zawodniczka Salomon Suunto Team – Natalia Tomasiak.

Techniczna, alpejska trasa z finałowym kilkukilometrowym podejściem, w świeżym śniegu, sprzyjała Natalii. Nie od dziś wiadomo, że techniczne trasy z dużą ilością podbiegów, stanowią dla Natalii prawdziwą frajdę.

Ponieważ aura w sobotę była przez większość czasu wyjątkowo zła, Natalia postanowiła od początku narzucić komfortowe dla siebie tempo. Już na pierwszym przepaku na 17 km udało jej się objąć prowadzenie, którego nie oddała już do końca, podkręcając tempo na kolejnych etapach zawodów.

Natalia wygrała z czasem 9h27 minut, a w klasyfikacji Open zajęła 13 miejsce.

Gratulujemy!