Bartek Olszewski - najlepszy biegacz Wings for Life - ciągle przeżywamy jego sukces!

Zajrzyjcie na naszego Facebooka o godzinie 17:00. Dziś rozmawiamy z Bartkiem na żywo!

W 2016 roku Bartek triumfował w kanadyjskim Niagara Falls, uzyskując drugi rezultat na świecie. W tym roku za miejsce startu wybrał Mediolan, chcąc zmierzyć się z ubiegłorocznym zwycięzcą, Włochem Giorgio Calcaterrą, twarzą w twarz. Oczy całego świata zwrócone były na Mediolan, bo spotkało się tam aż czterech faworytów – poza Olszewskim i Calcaterrą, także trzeci przed rokiem Francisco Morales oraz znakomity Niemiec Florian Neuschwander. Media szybko okrzyknęły ten pojedynek „Bitwą o Mediolan”. Przed startem Bartek mówił jasno: - Jadę tam, żeby wygrać! - I wygrał.

- Presja była ogromna, ale od początku biegło mi się znakomicie. Najpierw nikt nie chciał  dyktować tempa, dopiero po 10. kilometrze wyścig ruszył na całego. Giorgio to bardzo doświadczony zawodnik, do tego znakomicie znający lokalną trasę – wiedział kiedy przechodzić do ofensywy. Najtrudniejszy dla mnie moment rozgrywki był między 65. a 75. kilometrem, kiedy kilka razy musiałem odpowiadać na ataki Calcaterry - zwierza się Bartek.

Dzisiaj (czwartek, 11 maja), o godzinie 17:00 rozmawiamy z Bartkiem na żywo na naszym Facebooku. Jeśli macie pytania, zadawajcie je w komentarzach pod postem Postaramy się by Bartek na wszystkie odpowiedział.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.