Nadal masz wymówkę, żeby nie ćwiczyć? To zobacz ostatni trening Grześka. Prawdziwy MISTRZ! [WIDEO]

Grzegorz Płonka od 11 lat porusza się na wózku. Mimo to startował już w ekstremalnych biegach przez przeszkody. Trenuje też cross fit, street workout, skacze ze spadochronem, a przede wszystkim motywuje innych do działania.

Grzegorz mieszka w Bielsku-Białej. Na co dzień trenuje w miejscowych klubach cross fitowych.Często na Facebooku zamieszcza filmiki, na których mimo swojej niepełnosprawności (uszkodzony rdzeń kręgowy), pokazuje jak haruje na siłowni lub startuje w biegach ekstremalnych przez przeszkody.

W czwartek opublikował kolejne wideo. Grzegorz najpierw zasuwa na ergometrze, później bez choćby krótkiej przerwy przechodzi do robienia pompek, a na koniec przy użyciu piłki lekarskiej ćwiczy mięśnie brzucha. Niesamowita energia! Po prostu musicie to zobaczyć!

W wieku 19 lat Grzegorz miał wypadek samochodowy. Wracał w nocy do domu. Był trzeźwy, nie brał narkotyków. Niestety, nie pamięta momentu wypadku. Dachował. Ocknął się przygnieciony samochodem. - Jestem szczęśliwym człowiekiem. Z każdego dnia wyciskam jak najwięcej. Rano pobudka, szybkie śniadanie. Jestem samodzielny. Z codziennymi obowiązkami nie mam większych problemów. Potem praca, podczas której... często myślę, co będę robił na wieczornym treningu. Ćwiczę 4-5 razy w tygodniu - opowiadał w rozmowie z PolskaBiega.pl.

ZOBACZ JAK GRZEGORZ PŁONKA WALCZYŁ NA MEN EXPERT SURVIVAL RACE!

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.