Polak wygrał ekstremalny Baikal Ice Marathon! [WIDEO]

Piotr Hercog zajął pierwsze miejsce w Baikal Ice Marathon, jednym z najtrudniejszych biegów na świecie. Drugi na mecie był Łukasz Zdanowski.

To pierwsze zwycięstwo polskiego biegacza w tych ekstremalnych zawodach. 40-letni Piotr Hercog , zawodnik Salomon Suunto Team, przekroczył metę po 3 godzinach i 55 minutach Świetny wynik osiągnął również Łukasz Zdanowski , który z czasem 4 godziny i 7 minut, zajął drugie miejsce.

Zawody na zamarzniętym Jeziorze Bajkał były rozgrywane w bardzo trudnych warunkach, przy -20 stopniach Celsjusza i topniejącej krze na pierwszych dziewięciu kilometrach.

Piotr Hercog na mecie Baikal Ice MarathonPiotr Hercog na mecie Baikal Ice Marathon Piotr Hercog na mecie Baikal Ice Marathon Piotr Hercog na mecie Baikal Ice Marathon

- Z pewnością był to jeden z moich najcięższych maratonów. Biegło się bardzo ciężko. Obawiałem się silnego wiatru, ale największą przeszkodą - praktycznie od 10. km - był śnieg na trasie, zapadający po kostki - mówił Piotr Hercog , zaraz po przekroczeniu mety.

Kim jest Piotr Hercog?

Ultramaratończyk. Urodził się w 1976 r. Na poważnie biega od sześciu lat. Wcześniej uprawiał Adventure Racing. Jest zawodnikiem grupy Salomon Suunto Team. Ma za sobą starty m.in w Biegu Rzeźnika, 24-godzinnym biegu Lysa Hora, Ultra Trail Majorka, Transvulcania oraz Transgrancanaria.

Baikal Ice Marathon

Baikał Ice Marathon to ekstremalne zawody rozgrywane w Listwiance, 60 km od Irkucka.

Zawodnicy rywalizują po zamarzniętym, najgłębszym jeziorze na Syberii. To jeden z najbardziej ekstremalnych płaskich maratonów na świecie. Biegacze ścigają się przy -20 stopniach Celsjusza, na pokrywie lodowej o grubości 1,5 metra. Na punktach odżywczych podawana jest gorąca herbata, chleb, kiełbasa i... wódka.

Zobacz wideo