MKON najlepszy jest!

Dzisiaj jest najlepszy dzień, żeby napisać o tym człowieku. Twórca i propagator haseł #dobropowraca i #niemaniemogę. Facet, który wszystko co robi, robi w jakiejś (dobrej) sprawie. Poznajcie najlepszego triathlonistę na świecie - Marcina MKONa Koniecznego.

Jest najlepszy, bo robi najwięcej dobra. Poza tym jest też sakramencko szybki. Łoi tyłki młodym zawodnikom, wykręca czasy po 8h48' na dystansie IRONMAN, 4h09' w 1/2IM, 2h34' w maratonie i 1h11' w półmaratonie. Jego cel to wygranie Mistrzostw Świata w Triathlonie na dystansie IRONMAN (3,8 km pływania, 180 km roweru i 42 km biegu) w kategorii wiekowej 50+.

Ale te wyniki, to tylko część tego, co w sporcie robi dobrze. Druga wielka część to to, że wszystkie jego sportowe poczynania mają podłoże charytatywne. Do tego jest wielkim mobilizatorem, sMentorem , organizatorem przeróżnych akcji i ambasadorem picia soku z buraka.

Organizuje Burathlon i Azzun Duathlon - koleżeńskie ściganie pod Olsztynem połączone ze zbiórką pieniędzy dla Nidzickiego Funduszu Lokalnego . A także Olszyńską Masakrę, czyli szybkie bieganie po tartanie - również w tym samym celu.

Rowerkowe Mistrzostwa ŚwiataRowerkowe Mistrzostwa Świata Rowerkowe Mistrzostwa Świata Rowerkowe Mistrzostwa Świata

Organizuje Rowerkowe Mistrzostwa Świata - ściganie na dziecięcych rowerkach połączone ze zbiórką kasy dla Fundacji Synapsis , która niesie profesjonalną pomoc dzieciom i osobom dorosłym z autyzmem.

Robi magnesy na lodówki - żeby mobilizować, wyznaczać "czelendże" oraz zebrać pieniądze dla Nidzickiego Funduszu Lokalnego.

Magnezy do MKONa.Magnezy do MKONa. Magnezy do MKONa. Magnesy do MKONa.

Był jednym z inicjatorów akcji WONSY MOCY - tym razem bez charytatywnego kontekstu, ale jest śmiesznie.W skrócie chodzi o to, żeby wyglądać, jak na poniższych zdjęciach i być z tego dumnym.

Akcja WONSY MOCY przyciąga triathlonowych celebrytów - m.in. Krasusa, Krzyśka Dietricha czy Maćka Dowbora.Akcja WONSY MOCY przyciąga triathlonowych celebrytów - m.in. Krasusa, Krzyśka Dietricha czy Maćka Dowbora. Akcja WONSY MOCY przyciąga triathlonowych celebrytów - m.in. Krasusa, Krzyśka Dietricha czy Maćka Dowbora. Akcja WONSY MOCY przyciąga triathlonowych celebrytów - m.in. Krasusa, Krzyśka Dietricha czy Maćka Dowbora.

Charakterystyczną działalnością MKONa są również zakłady - z każdym chętnym, wyzwania mniej lub bardziej sportowe, a w tle zazwyczaj cel charytatywny. Więcej o zakładach MKONa przeczytasz tutaj >>

No i wreszcie produkuje motywacyjne gadżety z hasłem #niemaniemogę. Kasa idzie - oczywiście - na Nidzicki Fundusz Lokalny.

Monika Coś i Olga Kowalska w bluzach #niemaniemogęMonika Coś i Olga Kowalska w bluzach #niemaniemogę Monika Coś i Olga Kowalska w bluzach #niemaniemogę Triathlonistki Monika Coś i Olga Kowalska w bluzach #niemaniemogę na Mistrzostwach Świata IRONMAN na Hawajach.

MKON obchodzi dzisiaj urodziny.

Jeśli chcecie zrobić mu prezent, polubcie jego profil MKON (Sportowiec) na FB i wspierajcie jego inicjatywy!

Facebookowy profil MKON (Sportowiec)