New Balance sponsorem Fundacji Spartanie Dzieciom

16 stycznia doszło do wyjątkowego wydarzenia - podpisania umowy sponsoringowej pomiędzy Fundacją Spartanie Dzieciom, a marką New Balance. Oprawą wydarzenia był przemarsz legionu spartańskiego przez centrum handlowe Arkadia do sklepu firmowego New Balance, w którym dokonano symbolicznego podpisania umowy.

Celem współpracy jest finansowe wsparcie Fundacji "Spartanie Dzieciom" oraz realizacja wspólnych akcji na rzecz wsparcia niepełnosprawnych dzieci. Pierwszą z aktywności realizowanych wspólnie będzie akcja "Zbieramy na dzieci biegaczy", w której środki finansowe zebrane w sklepach New Balance będą przekazywane na wsparcie niepełnosprawnych dzieci osób biegających. Akcja rozpocznie się w sklepie firmowym New Balance w Arkadii, do którego fundacja dostarczyła urnę na datki, plakat, ulotki i pakiet upominków.

New Balance sponsorem Fundacji Spartanie DzieciomNew Balance sponsorem Fundacji Spartanie Dzieciom mat. prasowe mat. prasowe

"Firma New Balance od lat jest zaangażowana w wsparcie wielu inicjatyw charytatywnych i jest nam niezmiernie miło iż udało nam się nawiązać współpracę z tak wyjątkową fundacją. Fundacja "Spartanie Dzieciom" jest nie tylko największą charytatywną grupą biegową w Polsce, ale również organizacją wyjątkową na skalę światową. Każdy kto przebiegł choć jeden maraton zdaje sobie sprawę z wagi komfortu podczas biegu a ci panowie i te panie biegając w pełnym rynsztunku pokazują jak wiele można poświęcić dla szczytnego celu - podziwiamy ich za to, kibicujemy im i dlatego właśnie pragniemy zrobić coś więcej." - mówi Robert Leszczyński, Sport Category Manager w New Balance Polska.

New Balance sponsorem Fundacji Spartanie DzieciomNew Balance sponsorem Fundacji Spartanie Dzieciom mat. prasowe mat. prasowe

"Także Spartanie wiążą ogromną nadzieję ze współpracy i zaznaczają, że umowa sponsorska jest wynikiem dotychczasowej owocnej współpracy z firmą New Balance - Podpisanie umowy jest konsekwencją naszej bardzo dobrej współpracy podczas I edycji Biegu SERCA. Cieszymy się bardzo z rozpoczęcia współpracy z tak wyjątkową marką, która ma ponad 100-letnią tradycję i ogromne uznanie w świecie biegaczy. Mamy wspaniałe plany i mnóstwo pomysłów na wspólne aktywności, dzięki którym zbierzemy dużo pieniędzy na niepełnosprawne dzieci oraz wspólnie będziemy propagować bieganie jako element zdrowego trybu życia. Jest to dla nas niewątpliwie wyróżnienie, że jedna z największych na świecie firm sportowych będzie naszym partnerem i dziękujemy im za zaangażowanie, wsparcie i wiarę w Fundację" - mówi Michał Leśniewski, założyciel i prezes Fundacji Spartanie Dzieciom.

SPARTANIE DZIECIOM to charytatywna grupa biegowa, która zrzesza osoby chcące połączyć swoje dwie pasje - bieganie długodystansowe i pomoc niepełnosprawnym dzieciom. Grupa zadebiutowała w 33. Maratonie Warszawskim w 2011 roku. Jej znakiem rozpoznawczym jest charakterystyczne przebranie. Zawodnicy biegają w strojach starożytnych Spartan, w pełnym rynsztunku bojowym, z włócznią i tarczą w ręku oraz hełmem na głowie. A wszystko po to, aby zwrócić uwagę na charytatywny cel, który wybierają każdorazowo, przy okazji swoich biegów. Do tej pory udało się wspomóc im 6 charytatywnych celów. Grupa liczy około 100 osób i ciągle się powiększa. W ubiegłym roku Spartanie zdobyli największą nagrodę PR w Polsce - Złotego Spinacza w kategorii Sport i Turystyka oraz międzynarodowe wyróżnienie - Srebrnego Magellana i IPRA. Michał Leśniewski, szef grupy, otrzymał z kolei tytuł "Herosa roku 2013", przyznawanego przez miesięcznik Runner's World. Akcje Spartan zostały również docenione przez jury konkursu Kampania Społeczna Roku. Więcej informacji na www.spartaniedzieciom.org . W ubiegłym roku Spartanie powołali do życia Fundację "Spartanie Dzieciom" wspierającą niepełnosprawne dzieci i ich rodziny. We wrześniu ubiegłego roku Fundacja zorganizowała swoją pierwszą imprezę biegową - Bieg Serca. W jeden dzień uzbierano 72 tys. złotych na leczenie i rehabilitację dzieci.