Narodowy Spis Biegaczy. Spisało się ponad 30 tysięcy osób!

Nie minął jeszcze miesiąc od uruchomienia największego jak dotąd badania biegaczy w Polsce - Narodowego Spisu Biegaczy, a licznik wskazuje, że spisało się już ponad 30 tysięcy amatorów biegania! Na tym nie koniec! Badanie trwa do końca września. Jego efektem końcowym będzie raport o polskiej społeczności biegowej.

Badanie odbywa się za pomocą anonimowej ankiety zamieszczonej na stronie www.spisbiegaczy.p l i jest skierowane to każdego, kto czuje się biegaczem. Nie ważne, czy startujesz od lat w maratonach, czy truchtasz kiedy masz chwilę czasu i chęci - jesteś biegaczem! Spisz się! Między innymi dzięki Tobie w listopadzie powstanie pełny raport o biegaczach w Polsce - nie tylko startujących w biegach masowych, ale także tych rekreacyjnych i początkujących. Po co to wszystko? Celem Narodowego Spisu Biegaczy jest promocja biegania w Polsce i pokazanie, że biegać może każdy, że to nie moda, ale sposób tysięcy ludzi na zdrowe życie i lepsze samopoczucie.

Anonimowa ankieta

Ankieta składa się z dwóch części. W pierwszej odpowiesz na kilkanaście pytań, po czym zostaniesz zapytany o możliwość poświęcenia dodatkowych kilku minut, by odpowiedzieć na kolejną porcję pytań. O co zostaniesz zapytany? M.in. o to od jak dawna biegasz, dlaczego biegasz, w jakich porach roku biegasz, czy biegasz sam, czy w grupie, czy startujesz w zawodach, itp.

Po wypełnieniu ankiety każdy spisany biegacz otrzyma swój indywidualny numer, którym może podzielić się na Facebooku. Do numeru dołączonych jest 15 haseł do wyboru - w ten sposób możesz podzielić się informacją o spisaniu się ze znajomymi. Hasło możesz dopasować do swojego podejścia do biegania, np. "Nie ma złej pogody do biegania", "RUNny ptaszek", "Bieganie to wolność". Każde z nich jest opatrzone kontekstowo dobranym zdjęciem.

Narodowy Spis Biegaczy 2014 - jedno z haseł do wyboruNarodowy Spis Biegaczy 2014 - jedno z haseł do wyboru Fot. mat. red. Fot. mat. red.

Ankieta jest anonimowa. Możesz zostawić maila, jeśli chcesz otrzymać raport, ale jest to DOBROWOLNE . Nie trzeba tego robić, aby się spisać.

Podawane w ankiecie informacje nie są danymi osobowymi - nie są łączone z daną osobą. Pytania metryczkowe (wiek, płeć, województwo) są potrzebne do celów statystycznych. Reszta pytań dotyczy biegania.

Wypełnienie ankiety - w wersji rozszerzonej zajmuje ok. 7 minut.

Projekt nastawiony na współpracę

Organizatorem Narodowego Spisu Biegaczy jest Agora, a bezpośrednio jej biegowy portal - PolskaBiega.pl . Biorąc pod uwagę cel - stworzenie jak najpełniejszego raportu o biegaczach w Polsce, organizatorzy zachęcają do współpracy inne media, również biegowe. Raport zostanie opublikowany w internecie. Wyniki badań będą także omówione na ogólnopolskiej konferencji dotyczącej biegaczy i rynku biegowego, organizowanej na początku listopada przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu . Oznacza to, że z badania skorzystają wszyscy zainteresowani.

Do współpracy udało się namówić jak dotąd: Radio TOK FM, Radio Złote Przeboje, dziennik Metro, portale TreningBiegacza.pl i trenerbiegania.pl , a także miesięcznik dla biegaczy Runner's World .

Narodowy Spis Biegaczy 2014 - jedno z haseł do wyboru fot. mat. red.

Dołączają też znani

Spisem biegaczy zainteresowali się także znani amatorzy tej dyscypliny. Do Narodowego Spisu Biegaczy dołączyli m.in dziennikarze: Paweł Wilkowicz, Przemysław Iwańczyk, Tomasz Lis, Maciej Kurzajewski, Beata Sadowska. Spisali się także sportowcy, m.in. najlepsza polska maratonka Karolina Jarzyńska, mistrzyni kraju na 10 km Iwona Lewandowska, najlepszy polski maratończyk Henryk Szost i dwukrotny medalista igrzysk olimpijskich w skoku wzwyż Artur Partyka. Do spisu dołączył także aktor i satyryk Jacek Fedorowicz.

Zobacz wideo

Biegasz? Spisz się w Narodowym Spisie Biegaczy !

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.