Karolina Jarzyńska z minimum na lekkoatletyczne mistrzostwa Europy w Zurychu

Czołowa polska biegaczka długodystansowa, Karolina Jarzyńska uzyskała minimum kwalifikacyjne na mistrzostwa Europy w Zurychu.

Kwalifikację Jarzyńskiej dał bardzo dobry występ podczas Pucharu Europy w macedońskim Skopje, gdzie w biegu na 10 000 metrów zajęła czwarte miejsce z czasem 32:03.57.

- To był bardzo dobry bieg Karoliny. W zasadzie do ostatniego okrążenia walczyła o zwycięstwo. Najważniejsze jednak, że uzyskała minimum na mistrzostwa Europy i teraz zrobimy wszystko, aby przygotować szczyt formy właśnie na tę imprezę - mówi Zbigniew Nadolski , trener Jarzyńskiej.

Czytaj też: Chcesz wystartować w biegu na 10 km? Mamy dla Ciebie plan treningowy!

Polską zawodniczkę od miejsca na podium dzieliły zaledwie dwie sekundy. Czołowe lokaty zajęły: Francuzka Clemence Calvin (31:52.86) oraz reprezentantki Portugalii - Jessica Augusto (31:55.56) i Sara Moreira (32:01.42).

22. Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce zostaną rozegrane w Zurichu w dniach 12-17 sierpnia. W najbliższych tygodniach Jarzyńską czekają kolejne starty na mityngach w Huelva (Hiszpania), Toruniu i Sollentuna (Szwecja).

Jarzyńska od wielu lat jest czołową biegaczką na długich dystansach. Jest wielokrotną medalistką mistrzostw Polski i aktualna rekordzistka kraju w półmaratonie (1:10:36).

Biegowe ciekawostki, porady i newsy. Śled ź nas na Facebooku i Twitterze  @PolskaBiega