Scott Jurek - król biegów ultra opowiada o swoich osiągnięciach, biegowej pasji i czasie spędzonym w Polsce [WIDEO]

Przyjechał do Polski by promować swoją książkę "Jedz i biegaj" - szalenie wciągającą opowieść o życiu, zamiłowaniu do biegania, poświęceniach i sile psychiki. Wystartował towarzysko w 13. Poznań Maratonie, przez niemal tydzień pobytu w kraju swoich przodków - spotkał się z setkami polskich biegaczy, udzielił wielu wywiadów i polubił ruskie pierogi. Zapytaliśmy go o jego pasję, osiągnięcia i co myśli o bieganiu w Polsce.

Ma na swoim koncie zwycięstwa w większości najtrudniejszych i największych biegów ultra na świecie. Wygrywał Western States 100 (na 100 mil, nie kilometrów), Badwater Ultramarathon - czyli 217 km w upale, w którym na kamieniu można usmażyć jajko. W Dolinie Śmierci. Ma na swoim koncie również zwycięstwo w Spartathlonie - 246 km ze Sparty do Aten. W październiku gościł w Polsce, skąd pochodzą jego dziadkowie. Jak z człowieka, który nie lubił biegać wyrósł na światowej sławy ultramaratończyka?

Zobacz wideo
Zobacz wideo

Przeczytaj więcej na temat książki Scotta Jurka - "Jedz i biegaj".

Jedz i biegaj - nowa książka o życiu, filozofii i wegańskiej diecie Scotta Jurka - jednego z najlepszych ultramaratończyków wszech czasówJedz i biegaj - nowa książka o życiu, filozofii i wegańskiej diecie Scotta Jurka - jednego z najlepszych ultramaratończyków wszech czasów Wyd. Galaktyka Wyd. Galaktyka

Copyright © Agora SA