Polska Biega 3 Maratony: kobiety walczą o życiówkę

Cztery biegaczki, które trenują w "Gazetowej" drużynie od początku lipca, wystartują w niedzielę w maratonie warszawskim. Biegły już wcześniej na tym dystansie, teraz zawalczą o lepszy wynik, o nową życiówkę.

Wojciech Staszewski, trener drużyn "Gazety"

Dziewczyny, dwa tygodnie temu we Wrocławiu czterej panowie z naszej drużyny zadebiutowali w maratonie. Nie chcę Was specjalnie nakręcać, ale gdy w niedzielę będziecie miały słabszy moment na trasie, pamiętajcie, że średni czas męskiej ekipy to 4:41.49,75 - nieźle jak na debiut, zwłaszcza w 30-stopniowym upale. Pomyślcie też o czwórce rodziców - pobiegną 16 października w maratonie poznańskim: mają trudne zadanie bo będą pchać wózek z dzieckiem w środku, ale przed nimi jeszcze trzy tygodnie na "nabranie mocy". Czujecie muśnięcie rywalizacji? Wy już wiecie, jak się biegnie maraton. Najlepiej wystartować na założony czas, a w końcówce przyspieszyć, jeśli się da. Rozumiecie, czym w maratonie kończy się przeszarżowanie. Każda minuta ponad stan na pierwszych 5 km to dodatkowe pięć minut marszu w końcówce. Życzę Wam pokory na starcie i życiówek na mecie. Oto moje prognozy dla Was.

Lilka - życiówka 4:54, prognoza 4:45 Lilka, powalcz o małą życiówkę - zacznij za "zającem", który poprowadzi biegaczy na wynik 4 godz. 45 min. Starty kontrolne nie wyszły najlepiej, ale dycha na samotnym treningu poniżej godziny to dobry znak.

Leonora Karłowska pobiegnie maraton w WarszawieLeonora Karłowska pobiegnie maraton w Warszawie Fot. Krzysztof Szatkowski / Agen

Magda - życiówka 5:11, prognoza 4:35 "Gwarantuję", że Magda mocno poprawi swój zeszłoroczny czas, o ile nie będzie takiego piekarnika, jak na maratonie wrocławskim dwa tygodnie temu. Z jej startu na 5 km wychodzi nawet 4:30.

Leonora Karłowska pobiegnie maraton w WarszawieFot. Iwona Burdzanowska / AGENCJ

Małgosia - życiówka 4:39, prognoza 4:30 Nigdzie w lecie nie startowała, trudno prognozować wynik. Ale z wykonanej pracy treningowej i samopoczucia po treningach wróżę złamanie 4:30. Umie ładnie przyspieszyć - we Wrocławiu dwa lata temu wyprzedziła od półmetka 200 osób!

Leonora Karłowska pobiegnie maraton w WarszawieFot. Micha? ?epecki / Agencja Ga

Joanna - życiówka 3:57, prognoza 3:55 Ostatnie starty Joasi nie wyszły, a to zmęczył ją tropikalny upał, a to sama sobie zaszkodziła, biegnąc dzień wcześniej mocne 10 km. Ale próbuj. Trzymaj się tuż przed balonikiem na 4:00, a na 30. km zacznij mu uciekać.

Joanna Kozanecka będzie walczyć o życiówkę w 33. Maratonie WarszawskimJoanna Kozanecka będzie walczyć o życiówkę w 33. Maratonie Warszawskim Fot. Franciszek Mazur / Agencja

Dziewczyny - powodzenia!

Dołącz do nas na Facebooku.