Dobra impreza to podstawa

Zastanowiło Cię kiedyś, dlaczego na imprezie jesteś w stanie przetańczyć całą noc, a po godzinie biegania masz już naprawdę dosyć?

W sobotnią clubbingową noc ćwiczysz przez 5 godzin bez przerwy. Tańczysz, skaczesz, wyginasz się, biegasz - nic nie jest w stanie wybić Cię z rytmu. Nierzadko trujesz się jeszcze przy okazji różnego rodzaju używkami. Z przyjaciółmi czy bez. Zmęczenie? - nie ma takiego słowa!

Z powrotem zaczynasz rozumieć znaczenie tego pojęcia na treningu. Pojawia się na początku, kiedy ciężko jest wejść w rytm ("Eh, to nie jest mój dzień") i potem, po kilkudziesięciu minutach, gdy tak kusi by odpuścić i skończyć. Jak nie dać się tym kryzysom?

Impreza biegowa

Jest na to sposób. Zrób sobie własną imprezę biegową ze swoją mp3 - trenuj z muzyką.

Okazuje się, że muzyka to czynnik, który sprawia, że możesz więcej i dłużej. Naukowcy z zespołu dr Karageorghisa z londyńskiego Brunel University udowodnili, że muzyka zwiększa wydolność organizmu nawet o 15%! Szczególnie ta dostosowana do tempa ruchu. Badania wykazały, że słuchanie muzyki podczas treningu sprawia, że wzrasta Twoja wytrzymałość, lepiej regulujesz stany emocjonalne i zmniejsza się poczucie zmęczenia. Korzystnie wpływa także na koordynację oraz rytmiczność (więc i ekonomiczność) ruchów. Często wykorzystują to w treningu profesjonalni sportowcy.

Z tego odkrycia korzysta też wielu amatorów - biegając z mp3. Ostatnio pojawiło się w Polsce nowe rozwiązanie, które pozwala jeszcze lepiej wykorzystać walory muzyki. Firma Jiwok uruchomiła portal z treningami sportowymi w postaci plików na mp3. Fachowe polecenia trenerskie zmiksowane są z muzyką, odpowiednio dobraną do intensywności poszczególnych części treningu. Dodatkowo użytkownik może zainstalować na komputerze oprogramowanie, które potrafi przeanalizować jego własne utwory muzyczne i zmontować z nich właściwy trening.

Ma się więc nie tylko wsparcie "osobistego trenera" w realnym czasie biegu, ale także słucha się ulubionej muzyki dostosowanej do tempa ruchu.

Sposobów na mobilizację i zwiększenie efektów treningowych jest dużo. Ten muzyczny wydaje nam się stosunkowo najprostszy i wyjątkowo przyjemny. Co myślicie o bieganiu z muzyką?

Promocja dla czytelników Polska Biega

Dla czytelników portalu Polska Biega firma JIWOK przygotowała promocję. W zakładce płatności , w miejscu do wpisania kodu promocyjnego, po wpisaniu hasła "PolskaBiega" każdy kupujący otrzymuje 20% zniżki na dowolny abonament.