Po co Ci skarpety? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]

Wasza pomysłowość nie ma granic! Wiersze, rymowanki, historie, dialogi jakby wprost z planu filmowego - tak w dużej mierze wyglądały Wasze odpowiedzi w konkursie "Po co Ci skarpety?" Przedstawiamy zwycięzców!

BIEGASZ? ODBIERZ INDYWIDUALNY PLAN TRENINGOWY MOTIVATO

Biegowe ciekawostki, porady i newsy. Śled ź nas na Facebooku i Twitterze  @PolskaBiega

Zadanie konkursowe brzmiało: Napisz nam dlaczego chcesz biegać w skarpetach kompresyjnych i dlaczego to właśnie Ty masz je wygrać w naszym konkursie!

Autorami najciekawszych odpowiedzi są: Michał Rachuba, Łukasz Nowak, Marta Chojnacka, Łukasz Nowosielski i Dorota Siedlak .

Nagrodami w konkursie są zestawy odzieży CEP: biegowe skarpety (do wyboru z produktów dostępnych na stronie www.cepsports.pl ) , koszulka i czapka.

Gratulujemy!

A tutaj prezentujemy fantastyczną odpowiedź Michała Rachuby - nasz numer 1 w konkursie!

- Patrz Sąsiad, co to wymyślili, medykamenty jakieś, skarpety ze srebrem, co uciskają no, widział Sąsiad kiedy faceta w takich skarach?

- Chcą nas ogłupić, pozbawić męskości. Cepy jakieś, toć to do młócenia zboża a nie na nogi. Sąsiad chciałby takie cos nosić?

- Drogi Panie, sam się przymierzam do zakupu, czekam do 10 maja, aż konto mi zasilą i biegusiem po kompresy.

- Ło mamo, to i Sąsiada już ogłupili, przecie biega Sąsiad, to musi mieć swobodę, a tu tak ściskają te skary, sam widziałem, na reklamie. Po co Sąsiadowi te skarpety.

- Panie, po to aby mieć większy komfort biegania, by pobudzić mięśnie do pracy. Dzięki nim podczas biegu krwinki czerwone lepiej krążą w kończynach dolnych, powodują łatwiejsze dostarczanie tlenu do mięśni i zwiększają ich wytrzymałość. 

- No dobra sąsiad a achillesy, nie szkoda ich?

- A właśnie i tutaj Pana zaskoczę - te skarpety stabilizują ścięgna i więzadła, co wpływa również na mniejsze wibracje mięśni, więc i mniejsze ryzyko wystąpienia kontuzji. Czyli achillesy sa bezpieczne. A po zrobieniu takiego dystansiku, powiedzmy 20 km, również dzięki poprawie krążenia - przyspiesza proces regeneracji. I co, dał się Pan przekonać. 

- E tam Sąsiad, ja to nie wiem, a to srebro, to tez prawda?

- Hehe z tym srebrem to jest tak, że dzięki zawartym jonom srebra redukują brzydki zapach, przy długim wysiłku, zachowują świeżość, do tego odprowadzają wilgoć na zewnątrz - w sumie to nawet z praniem nie trzeba przesadzać, raz na trzy treningi to świat i ludzie.

- Ehh Sąsiad, no równy z Ciebie gość, to i nie będę krytykować Sąsiada, za te skarpety, tylko bądź Sąsiad niegłupi, i wybierz jakiś męski kolor, co bym nie musiał, mijać Sąsiada ze spuszczonym łbem.

Ze zwycięzcami skontaktujemy się mailowo. Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie - dziękujemy!