Poznań stawia na kobiety

Na starcie ubiegłorocznej edycji poznańskiego maratonu stanęło ponad 4 tysiące zawodników, na mecie zameldowało się 3873, z czego 373 osoby to kobiety. Panie stanowiły mniej niż 10%! Chcemy to zmienić, dlatego w tym roku wspólnie z Gazetą Wyborczą postanowiliśmy do "gazetowej drużyny" zaprosić same kobiety.

Dokładnie będzie ich dwanaście, a ich przygotowania będzie można  śledzić w Gazecie Wyborczej (Poznań) oraz na blogu: www.maratonkobiet.blox.pl.

Trenerem drużyny będzie Artur Kujawiński. Pod jego bacznym okiem panie będą przygotowywały się do swojego pierwszego maratonu. Kobiety to słaba płeć?! Są zdeterminowane, nie brakuje im ambicji, konsekwencji oraz dyscypliny, które są tak niezbędne w przygotowaniach do maratonu. Trzymamy kciuki!

Dorota Nowaczyk na trasie 10.Poznań MaratonuDorota Nowaczyk na trasie 10.Poznań Maratonu Fot. Tomasz Kaminski / Agencja Gazeta

Poznań Maraton wyrównuje w tym roku nagrody finansowe, zgodnie z nowym regulaminem nagradzanych będzie dziesięć  najlepszych Pań i dziesięciu najlepszych Panów i wszystkie nagrody pieniężne wraz z bonusami za rekord trasy będą jednakowe.

Podstawowe informacje: Opłata startowa przez cały okres zapisów - 80 zł. Zapisy przyjmowane będą do 9 października br. Informacje i zapisy: www.marathon.poznan.pl

Dołącz do nas na Facebooku.