Bieganie sprawia, że piersi stają się obwisłe? MIT!

Złośliwi mówią kobietom, że od biegania będą miały obwisłe piersi, co dla niektórych jest powodem do zmartwień i rezygnacji ze sportu. Inni dowcipkują, że kobiety, które biegają mogą to robić, ponieważ mają tak małe piersi, że im nie zaszkodzi. Jedno i drugie nie jest prawdą. Biegać może kobieta z każdym rozmiarem biustu, ale jest jeden warunek - dobry biegowy stanik!

Prawdą jest, że podczas biegania piersi narażone są na duże wstrząsy i z każdym krokiem unoszą się nawet o parę centymetrów. Za ładny kształt piersi odpowiedzialne są więzadła Coopera, które je podtrzymują, i które niestety - mogą ulec bezpowrotnemu rozciągnięciu. Temu problemowi można jednak przeciwdziałać biegając w bieliźnie sportowej, której głównym zadaniem jest podtrzymywanie piersi i zapewnienie im większej "amortyzacji".

Specjalistyczne staniki biegowe różnią się od tradycyjnych, są bardziej dopasowane, czasami sprawiają wrażenie wręcz za ciasnych, jednak dzięki temu mogą skutecznie chronić i unieruchamiać biust. Obecnie na rynku znajduje się cała gama najróżniejszych staników - można wybierać spośród różnych firm, fasonów, czy zastosowanych materiałów. Warto pamiętać, że dla każdej kobiety, dobór odpowiedniego stanika powinien być niemal tak samo ważny jak zakup dobrego obuwia. To inwestycja, dzięki której nasze piersi nie stracą na jędrności i która dodatkowo zapewni nam większy komfort podczas biegu, co jest szczególnie istotne dla pań z obfitym biustem.

Tekst: Agata Kołacińska

Przeczytaj artykuł o dobieraniu staników dla biegaczek.

Dołącz do nas na Facebooku.