Bieganie po plaży - Jarosławiec 2011

Zdarzało ci się biegać po plaży? To klasyczny motyw z filmów, kojarzący się z beztroską i przyjemnością z biegania na bosaka. Ale bieg po nadmorskim piasku to także ciężka orka, zwłaszcza gdy jest to wyścig. 3 lipca 2011 w nadmorskiej miejscowości Jarosławiec odbędzie się 21. edycja Biegu po Plaży.

Jarosławiec - niewielka nadmorska miejscowość w okolicach Ustki i Darłowa, słynie już z organizowanego latem biegu wzdłuż wybrzeża Bałtyku. Do pokonania jest 15 kilometrów. Zaczyna się niewinnie - ulicami miasteczka. Później biegacze mają do pokonania 8 kilometrów wzdłuż piaszczystej plaży. Piach, piach i jeszcze raz piach... Biec można po twardej nawierzchni tuż nad wodą, ale tutaj jest nierówno, a nogi omywają fale. Ciągła dostawa wody do butów nie jest niczym przyjemnym - no, chyba, że chcemy biec na boso. Biegaczy ratuje betonowy murek - opaska chroniąca wybrzeże przed niszczycielską działalnością fal. Ale ten nie jest zbyt długi, a w dodatku jego niewielka szerokość i wystające elementy falochronu nie pozwalają rozwinąć nadmiernej prędkości. Później, po dalszych zmaganiach z piaskiem przychodzi kolej na odcinki leśne. Meta biegu zlokalizowana jest na głównym deptaku, gdzie można liczyć na gorący doping kibiców. Bieg, mimo że wymagający ma bardzo miłą atmosferę. W tym roku bieg główny rozpocznie się o godzinie 11. Wchodzi w skład Salomon Trail Running i Ligi Festiwalu Biegów.

Rozkład dnia: godz. 9 XXI Ogólnopolskie Biegi Młodzieżowe "Powitanie Lata 2011" godz. 10.15 XVI Ogólnopolski Bieg Samorządowy "Bursztyn Jarosławca" godz. 11 XXI Międzynarodowy "Bieg po Plaży Jarosławiec 2011"

Zapisy do biegu głównego:  2 lipca 2011 r., w godz. 18-21 i 3 lipca 2011 r., w godz 7-10.15 (w sali sportowej Zespołu Szkół w Jarosławcu).