Maraton sztafet nadbiega

Stołecznej sztafety maratońskiej ekiden odsłona siódma. 29 maja 300 sześcioosobowych drużyn zmierzy się na ponad 42-kilometrowej trasie Accreo Ekidenu.

Accreo Ekiden to sześcioosobowa sztafeta, która łącznie pokonuje dystans równy długości maratonu. Pierwszy zawodnik pokonuje odcinek 7,195 km, dwaj następni 10 km, a trzej kolejni - po 5 km. Razem - 42,195 km. Maraton.

W tegorocznym Accreo Ekidenie po raz pierwszy obok klasyfikacji generalnej drużyn stosowane będą także liczne klasyfikacje dodatkowe. Co to oznacza? Możesz zgłosić drużynę złożoną z kolegów i koleżanek z pracy albo z członków rodziny - będziecie wtedy rywalizować z innymi tego rodzaju sztafetami. Masz dzieci w wieku licealnym? Zachęć je do zebrania szkolnej drużyny! Zbierz sześć osób ze swojej firmy, organizacji lub szkoły i wystartujcie jako drużyna w Accreo Ekidenie 2011! Nie masz tylu chętnych ''z branży''? Nie szkodzi - zostaniecie uwzględnieni w klasyfikacji generalnej!

Zapisy do startu w Accreo Ekidenie pod tym adresem

Opłata rejestracyjna - 300 zł

Bieg odbędzie się w dniu 29 maja 2011 na terenie parku Pole Mokotowskie w Warszawie.

Start nastąpi w dwóch turach - połowa zgłoszonych zespołów wystartuje o godz. 9:00, zaś druga połowa zgłoszonych zespołów wystartuje o godz. 14:00. O godzinie startu danej sztafety decyduje organizator, a wyniki końcowe powstaną w drodze połączenia baz wyników obu biegów. Dekoracja zwycięzców odbędzie się o godz. 19.

Obowiązuje limit 300 zespołów, a o kolejności zgłoszeń decyduje kolejność wpłat.

Trasa biegu wiedzie po pętli o długości 5 km.

Długość trasy: 42,195 km. (7,195+10+10+5+5+5)

Trasa będzie oznaczona znakami pionowymi i poziomymi rozstawionymi co 1 kilometr.

Drużyny obowiązuje limit czasu wynoszący cztery i pół godziny.

Dołącz do nas na Facebooku