Cukrzycowe bieganie

Na integracyjny bieg i marsz nordic walking pod hasłem Policz się z cukrzycą zapraszają postomiński Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz Centrum Kultury i Sportu w Postominie. Impreza oczywiście w niedzielę 9 stycznia.

Start biegu planowany jest na godz. 14.00, zaś uczestnicy marszu wystartują ok. godz. 14.10. Sekretariat zawodów czynny będzie od godz. 13.00 w sali sportowej Zespołu Szkół w Postominie.

Ideą biegu i marszu jest promowanie zdrowego trybu życia i zwrócenie uwagi na problem cukrzycy w Polsce.

Bieg i marsz nie będzie łatwy ze względu na panujące warunki atmosferyczne. Zalegająca pokrywa śnieżna, gruba warstwa lodu i mróz na pewno nie sprzyjają bieganiu i chodzeniu. Organizatorzy liczą jednak, że przez samą swoją obecność, a nie wynik - zawodnicy wesprą tę wspaniałą akcję.

Trasa biegu i marszu nie będzie specjalnie przygotowywana. Biegacze pobiegną (może na nartach lub łyżwach) spod sali sportowej Zespołu Szkół przez zajezdnię autobusową, dalej chodnikiem wokół stadionu im. Z. Galka i dalej do parkingu przy sali. W planie jest dwukrotne pokonanie trasy.

Uczestnicy marszu Nordic Walking przejdą chodnikami i drogami śródpolnymi w okolicach Postomina.

Po zakończeniu biegu i marszu (ok. godz. 15.00) planowany jest ciepły posiłek oraz podsumowanie akcji i uroczyste podsumowanie biegowego Grand Prix mieszkańców Gminy Postomino i członków klubu biegacza Bryza.

Dołącz do nas na Facebooku

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.