"Policz się z cukrzycą" biegiem

Już ponad tysiąc osób zgłosiło się do startu w V Biegu "Policz się z cukrzycą" organizowanego 9. stycznia w Warszawie przy okazji XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zapisy trwają na oficjalnej stronie internetowej www.bieg.wosp.org.pl . Limit zgłoszeń wynosi 3047 uczestników, czyli dokładnie tyle, ile pomp insulinowych zakupiła do tej pory Fundacja Jurka Owsiaka w ramach ogólnopolskiego "Programu leczenia dzieci osobistymi pompami insulinowymi".

Do pokonania trasa o długości pięciu kilometrów, która poprowadzi głównymi ulicami Warszawy, m.in. Traktem Królewskim. Start i meta zlokalizowane zostały przed Pałacem Kultury i Nauki.

Celem biegu i całej akcji "Policz się z cukrzycą" jest nakłonienie producentów żywności do zamieszczania informacji dla diabetyków na opakowaniach produktów żywnościowych. Produkty z nadrukowanym logo akcji oraz wartościami odpowiednich przeliczników pozwalają cukrzykom dawkować odpowiednią ilość insuliny po ich spożyciu. Więcej informacji o programie TUTAJ.

Więcej informacji o biegu na www.bieg.wosp.org.pl

Dołącz do nas na Facebooku