Zostań biegającym Mikołajem

Pobiegnij i pomóż! Klub Aktywni Sochaczew zaprasza 4 grudnia na Charytatywny Bieg Mikołajkowy, podczas którego zbierane będą dary dla Świetlicy Środowiskowej Caritas przy Parafii Św. Wawrzyńca w Sochaczewie.

Biuro zawodów czynne od godz. 10.30. Impreza odbędzie się na terenie boiska sportowego przy Zespole Szkół im. Bohaterów Walk nad Bzurą 1939 roku, oraz w Parku Garbolewskich.

Rozegranych zostanie 5 biegów w następujących kategoriach:

Bieg Małych Mikołajów na 100 metrów; Bieg klas podstawowych I-III na 500 metrów; Bieg klas podstawowych IV-VI na 1000 metrów; Bieg gimnazjalistów I-III na 2000 metrów; Bieg Open (szkoły ponadgimnazjalne i starsi) na 4 tys. metrów

Świetlica Środowiskowa Caritas przy Parafii Św. Wawrzyńca w Sochaczewie wspiera przede wszystkim dzieci z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym. Zajmuje się dożywianiem dzieci, oraz organizuje wycieczki i wyjazdy wakacyjne. Grupa liczy ponad 30 podopiecznych. To właśnie w świetlicy dzieciom niesiona jest pomoc w wyrównywaniu powstałych zaległości edukacyjnych, a także w bieżącym odrabianiu prac domowych.

Aby Świetlica mogła sprawnie funkcjonować, potrzebna jest pomoc ludzi dobrej woli. Darczyńcy mogą przekazać artykuły spożywcze, szkolne, sprzęt sportowy i elektroniczny, wyposażenie kuchni (sztućce, talerze, szklanki), pomoce naukowe: słowniki, encyklopedie. Starając się wyeksponować tę konkretną potrzebę społeczną, Klub Maratończyka ''Aktywni'' Sochaczew postanowił zorganizować Charytatywny Bieg Mikołajkowy.

Wyjątkowy charakter imprezy jest związany z jej przesłaniem - pomoc innym, gdyż zgromadzone środki materialne i pieniężne z opłat za uczestnictwo, oraz datków zostaną przekazane na potrzeby Świetlicy. Udział w Biegu może wziąć każdy - dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe.

Nie biegniesz - i tak przyjdź i pomóż!

Dołącz do nas na Facebooku