Mikołajowe bieganie

Biegacze lubią zimę. No, przynajmniej niektórzy. Na pewno lubią ją organizatorzy i uczestnicy Półmaratonu św. Mikołajów. Ósma edycja tego biegu już 5 grudnia oczywiście w Toruniu.

Już wiadomo, że rekord liczby uczestników został pobity. Jak na razie na liście startowej jest 1713 osób. Kolejne zgłoszenia napływają. A jak się zapisać? Aktualnie najlepiej zgłosić się drogą elektroniczną za pośrednictwem strony www.biegmikolajow.pl . W dniach 4 i 5 grudnia zapisy będą możliwe już tylko w biurze zawodów.

Każdy z uczestników - jak na świętego Mikołaja przystało - otrzymuje czapkę św. Mikołaja, szalik, koszulkę, a na mecie pamiątkowy medal w formie dzwonka.

Podczas Półmaratonu organizowana jest kwesta dla dzieci z domów dziecka, a zebrane upominki są rozwożone do najmłodszych. Często też uczestnicy biegu sami organizują się w grupy, których celem jest pomoc na rzecz określonych osób.

Co roku w Toruniu pojawia się więcej biegających Mikołajów i MikołajekCo roku w Toruniu pojawia się więcej biegających Mikołajów i Mikołajek Fot. materiały organizatorów

Bieg ten wielokrotnie został wyróżniony przez portal biegowy maratonypolskie.pl

Honorowy start biegu o godzinie 11. spod pomnika Mikołaja Kopernika. Następnie biegający Mikołaje i Mikołajki pobiegną głównymi toruńskimi ulicami oraz malowniczymi zadrzewionymi duktami toruńskich parków i lasów.

Dokładne informacje o trasie, lokalizacji biura zawodów, noclegach, godzinie startu i zakończenia biegu znajdziecie na www.biegmikolajow.pl w artykule "O czym każdy zawodnik wiedzieć powinien".

Trasa VII Półmaratonu św. Mikołajów

Trasa Półmaratonu św. Mikołajów 2010Trasa Półmaratonu św. Mikołajów 2010 Fot. materiały organizatorów