Czas bohaterów

Ponad siedem tysięcy biegaczy i biegaczek wystartuje 11 listopada w Warszawie w XXII Biegu Niepodległości. Ubrani w białe i czerwone koszulki uczestnicy utworzą żywą flagę Polski, aby oddać hołd bohaterom niepodległości.

Biegacze, których poprowadzi sobowtór Józefa Piłsudskiego jadący zabytkowym samochodem, wystartują punktualnie o 12. 10-kilometrowa trasa tegorocznego biegu różni się od tych z poprzednich lat. Poprowadzi od ul. Stawki, al. Jana Pawła II, następnie al. Niepodległości do ul. Rakowieckiej, gdzie na półmetku znajduje się nawrót na przeciwległy pas jezdni. Zawodnicy wrócą drugą stroną  al. Niepodległości i al. Jana Pawła w okolice ul. Stawki, gdzie znajduje się meta biegu. W okolicach skrzyżowania al. Niepodległości i ul. Rakowieckiej umiejscowiony jest także start dla uczestników  5 kilometrowego marszu Nordic Walking.

Hasło tegorocznego biegu to ''Czas bohaterów''. Każdy biegacz na numerze startowym wpisze imię i nazwisko bohatera walki o niepodległość, któremu chce oddać hołd.

Do 3 listopada do biegu zarejestrowało się ponad 4500 uczestników. Zgłoszenia w formie elektronicznej przyjmowane będą do 6 listopada 2010 przez stronę www.wosir.waw.pl Do 9 listopada bezpośrednia rejestracja i odbiór pakietów startowych w biurze zawodów przy ul. Rozbrat 26 pok. 005. Opłata startowa do 6 listopada wynosi 30 zł, w kolejnych dniach startowe wynosić będzie 40 zł.

Szatnie dla zawodników zostały zorganizowane w 3 szkołach znajdujących się najbliżej startu i mety biegu. nr 1 - 2000 Zespół Szkół Poligraficznych im. Józefa Piłsudskiego ul. Stawki 14 (wejście od Al. Jana Pawła II), nr 2001 - 6000 Zespół Szkół Samochodowych nr 2 Aleja Jana Pawła II nr 69, nr 6001 - 7500 Gimnazjum nr 37 ul. Niska 5

W ramach promocji XXII Biegu Niepodległości powstał specjalny karnet ''Czas Bohaterów'' uprawniający do bezpłatnej, jednorazowej wizyty w jednym z 13 muzeów w całej Polsce. Instytucje, które zdecydowały się na udział w tym programie będą promowały swoje placówki i wystawy wśród uczestników Biegu. Karnet będzie jedną z nagród dla zwycięzców XXII Biegu Niepodległości. Sponsorem karnetu jest Totalizator Sportowy.

Zwycięzcy w każdej z kategorii otrzymają srebrne sygnety z orłem oraz nagrody rzeczowe od sponsorów Biegu. Wartość 40 pakietów nagród wynosi w sumie 40 tys. zł.

Trasa XXII Biegu Niepodległości

Trasa XXII Biegu NiepodległościTrasa XXII Biegu Niepodległości ilustracja materiały organizatorów

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.