11. Poznań Maraton tuż tuż

Odliczanie dobiega końca. Do startu 11. Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza zostały już tylko godziny. Jedna z największych imprez biegowych w Polsce już w niedzielę 10. października. Na starcie stanie ponad pięć tysięcy biegaczy i biegaczek.

Taka liczba uczestników już oznacza pobicie pierwszego rekordu - frekwencji (rok temu w Poznaniu wystartowały ponad cztery tysiące biegaczy). Szansa na ustanowienie kolejnych już w niedzielę. Tym najważniejszym do pobicia jest rekord trasy. Od 2008 roku - za sprawą Mathewa Kosgeia wynosi 2:13:45. Chętnych do poprawienia wyniku Kenijczyka nie zabraknie.

11. Poznań Maraton to nie tylko walka o najlepszy czas - wielu uczestników pobiegnie w Poznaniu przede wszystkim po to, żeby... przebiec. W końcu pokonanie 42 kilometrów i 195 metrów to nie poranny spacer z psem.

Od tego roku Poznań Maraton nosi imię Macieja Frankiewicza, byłego wiceprezydenta miasta i zapalonego biegacza. Frankiewicz przez dziewięć lat stawał na starcie biegu z numerem ''2'' na piersi. Ubiegłorocznego - 10. Poznań Maratonu niestety nie doczekał. Zmarł 16. czerwca 2009 roku. Miał 50 lat.

Wśród biegaczy nie może zabraknąć ''Gazetowej'' drużyny maratońskiej . Dla tej ''12'' będzie to uwieńczenie kilku miesięcy treningów pod okiem reportera ''GW'' i zapalonego biegacza (35. miejsce w Maratonie Warszawskim!) Wojtka Staszewskiego. 10-osobową ekipę maratończyków wystawia również poznański oddział ''Gazety''.

Start potwierdzili także ambasadorzy Polska Biega: dziennikarka TVP Beata Sadowska oraz reżyser teatralny Jan Klata.

11. Poznań Maraton to nie tylko niedzielny bieg. To także cała masa imprez towarzyszących. maratoński weekend w stolicy Wielkopolski zaczął się już w czwartek .

Trasa 11 Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza (spis ulic):

- Start - ul. Arcybiskupa Antoniego Baranika

- ul. Jana Pawła II

- rondo Śródka

- ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego

- ul. Ewarysta Estkowskiego

- ul. Małe Garbary

- ul. Wolnica

- ul. Solna

- al. Niepodległości

- ul. Królowej Jadwigi

- ul. Droga Dębińska

- ul. Świętego Jerzego /ul. o. Mariana Żelazka

- ul. Dolna Wilda

- ul. Piastowska

- ul. Droga Dębińska

- ul. Królowej Jadwigi

- most Królowej Jadwigi

- ul. Bolesława Krzywoustego

- rondo Rataje

- ul. Bolesława Krzywoustego

- ul. Bobrzańska

- ul. Inflancka

- ul. Piaśnicka

- ul. Chartowo

- ul. Arcybiskupa Antoniego Baraniaka

- ul. Wiankowa

- Meta - pozbruk tor regatowy Malta

Pełna trasa obejmuje 2 pętle.

Trasa 11. Poznań Maratonu im. Macieja FrankiewiczaTrasa 11. Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza fot. www.marathon.poznan.pl

Zapraszamy na oficjalną stronę 11. Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza - www.marathon.poznan.pl

 Więcej o "Gazetowej Drużynie" na www.PoCoMaraton.blox.pl