Reebok Spartan Race - już 26 sierpnia na Narodowym

Reebok Spartan Race to jeden z najstarszych i najbardziej rozwiniętych biegów przeszkodowych na świecie. To zawody pełne przygód, które potrafią dostarczyć potężną dawkę adrenaliny. Trasa wyścigu usiana jest różnymi przeszkodami: błotem, drutem kolczastym, ścianami, linami i ogniem. By dobiec do mety, zawodnicy muszą pokonać każdą z nich. Najbliższe taki wydarzenie już 26 sierpnia w Warszawie. Oto, co musisz wiedzieć o tej imprezie.

Reebok Spartan Race na PGE Narodowym w Warszawie - 26 sierpnia 2017

Chociaż biegi przeszkodowe kojarzone są głównie z terenami górskimi lub podmiejskimi, tym razem zasieki, ściany, liny, a nawet doły z błotem będą utrudniały zawodnikom bieg wokół stadionu. Biegi z cyklu Spartan Race odbywają się w różnych dystansach, w zależności od poziomu zaawansowania (Spartan Sprint - 5km+ i 20 przeszkód, Spartan Super - 13km+ i 30 przeszkód oraz najbardziej wymagający, czyli Spartan Beast - 20km+ i 35 przeszkód). Na Stadionie Narodowym chętni zmierzą się na dystansie Sprint - 5km+ z 20 przeszkodami. To trasa idealna dla sportowców na wszystkich poziomach zaawansowania; od osób pierwszy raz biorących udział w Spartan Race, aż po doświadczonych biegaczy. Mimo iż bieg jest dość krótki, to z pewnością nie zalicza się do najłatwiejszych. Opór będą stawiały żywioły takie jak: ogień, woda i ziemia.

.. Reebok

 Jak wygląda trasa i przebieg wyścigu?

5 km + 20 przeszkód terenowych, czas trwania wyścigu od 40 minut  do 2 godzin - w zależności od predyspozycji biegacza. Spodziewaj się niespodziewanego. Oprócz utrudnień związanych z ukształtowaniem terenu, będziesz się wspinał przez przeszkody oraz biegał po nierównym terenie gdzie znajduje się woda i błoto. Pamiętaj zatem, że przy nieumiejętnym pokonywaniu trasy może dojść do upadków czy potknięć. Zatem, apelują organizatorzy, dostosuj prędkość pokonywania przeszkód do warunków panujących na trasie biegu. 

W co się ubrać na bieg z przeszkodami?

Przede wszystkim wybierz odpowiednie buty oraz lekką odzież, najlepiej zakrywającą odpowiednio ciało, tak by chronić je przed otarciami. Zwróć uwagę na to, że ubranie podczas biegu może się zniszczyć.

Więcej zasad/wytycznych - KLINIJ TUTAJ

.. Reebok

Dlaczego warto wziąć udział w Reebok Spartan Race na PGE Narodowym?

Niewątpliwie największą nagrodą jest satysfakcja, która przychodzi za linią mety wraz z otrzymaniem medalu za ukończenie biegu. Zmierzenie się ze swoimi słabościami to największa wygrana z możliwych. Jednak dodatkowo spośród wszystkich uczestników dwie osoby otrzymają pakiety na wyjazd na bieg Reebok Spartan Race w Lake Tahoe w Californii – jeden dla kobiety, drugi dla mężczyzny.

Nagroda obejmuje: przelot, zakwaterowanie oraz pakiet startowy.

Co otrzyma każdy uczestnik biegu? M.in.:

Darmowe zdjęcia z trasy wyścigu

Ubezpieczenie w dniu wyścigu

T-shirt - Spartan Finisher (tylko wtedy, gdy ukończysz wyścig)

Medal - Spartan Finisher (tylko wtedy, gdy ukończysz wyścig)

Jedno piwo (jeżeli masz już 18 lat)

Chip do pomiaru czasu i rankingu

Oraz - jak przekonują organizatorzy - wieczną chwałę, zadrapania i siniaki, przygodę, wspaniałe wspomnienia oraz wiele, wiele innych historii oraz doznań.

.. Reebok

Regulamin biegu:

Bardzo ważna rzecz na koniec - przed startem zapoznaj się z regulaminem i zasadami pokonywania przeszkód, ale pamiętaj, że dotyczy on głównie biegaczy z elity. Jeśli startujesz pierwszy raz, biegnij w swoim tempie i postaraj się przede wszystkim dotrzeć do mety.

REGULAMIN TUTAJ 

Partnerem artykułu jest Stowarzyszenie Biegów Przeszkodowych, Terenowych i Ekstremalnych. Celem Stowarzyszenia jest propagowanie sportu i przybliżanie go tym, którzy z różnych względów (finansowych czy mentalnych) nie mogą go uprawiać. W ramach działalności Stowarzyszenie Biegów Przeszkodowych, Terenowych i Ekstremalnych zaprasza zarówno dzieci jak i dorosłych do wzięcia udziału w Spartan Race pokrywając koszty uczestnictwa w wybranych eventach.

Reebok Spartan Race Polska w 2017 r. otrzymało patronat Ministerstwa Sportu i Turystyki