Magdalena Łączak wraca po kontuzji! Jutro ULTRA test.

Dziś po 20h podróży dojechaliśmy do Włoch w góry Piemont. Trochę spontanicznie, mieliśmy ochotę na chwile wakacji, więc jesteśmy. W sobotę Bettelmatt Ultra Trail. Startujemy na 50km trasie. Nie mamy jeszcze odwagi na dłuższe takie hardcorowe bieganie - piszą na swoim profilu Magda i Paweł.

Magdalena Łączak, zawodniczka Salomon Suunto Team, po prawie rocznej przerwie wraca do swoich koronnych dystansów – Ultra oraz do międzynarodowej rywalizacji.
Magda, która w okresie przygotowawczym zmagała się przez kilka miesięcy z kontuzją zaczęła tegoroczny sezon bardzo późno. Powoli wchodziła w okres startowy, zaczynając od lokalnych biegów i krótkich dystansów. Okazało się jednak, że organizm nie zapomina o wieloletnich treningach i Magda zaczęła bardzo sprawie odbudowywać swoją formę.


Wyniki były satysfakcjonujące, ze zdrowiem nic się nie działo nawet po trzy-etapowej Triadzie na dystansie 68 kilometrów, którą zresztą wygrała. Magda uznała, że najwyższy czas wrócić do tego, co kocha najbardziej czyli biegów Ultra. Już jutro na trasie Bettelmatt Ultra Trail we Włoszech, Magda po prawie rocznej przerwie zmierzy się po raz pierwszy w tym roku z dystansem ultramaratońskim. Na celowniku dystans 50 km oraz 3150 przewyższenia.

Wraz z Magdą na starcie tego samego biegu stanie Paweł Dybek. Nasi zawodnicy będą mierzyć się głównie z włoskimi biegaczami, chociaż na lista startowych nie brakuje również zawodników z innych krajów, a nawet kontynentów.
Oto co napisali zawodnicy na swoim profilu przed startem

Dziś po 20h podróży dojechaliśmy do Włoch w góry Piemont. Trochę spontanicznie, mieliśmy ochotę na chwile wakacji, więc jesteśmy. W sobotę Bettelmatt Ultra Trail. Startujemy na 50km trasie. Nie mamy jeszcze odwagi na dłuższe takie hardcorowe bieganie. Wiem, wiem... śmiesznie to brzmi, ale testujemy Magdę na coraz dłuższych trasach. Paweł jest 3 tyg po ultra Rzezniku na 100km, więc ciężko mieć nadzieję, że cuda tu zwojujemy. Natomiast... humory mamy nie najgorsze. Pogoda idealna – napisali na swoim profilu Paweł i Magda.


Start jutro o 6 rano. Zapraszam na profil naszych biegaczy na Facebooku.

Trzymamy kciuki!